23.01.2021, 17:55 Wersja do druku

Warszawa. Iwan Wyrypajew protestuje przed ambasadą w obronie Nawalnego

Paweł Supernak / PAP

- Kiedyś za protestowanie można było dostać mandat, teraz idzie się do więzienia - mówi rosyjski reżyser i dramaturg Iwan Wyrypajew, który dziś w proteście przeciw reżimowi Putina i aresztowaniu Aleksieja Nawalnego protestował przed ambasadą rosyjską w Warszawie.

Z transparentem z hasłem "Rosjo, nie bój się wolności dla Nawalnego" Iwan Wyrypajew, dramaturg, reżyser, laureat Paszportu "Polityki", którego sztuki wystawiane były m.in. w Teatrze Powszechnym czy Teatrze Narodowym stanął dziś przed południem przed ambasadą rosyjską w Warszawie.

To jednoosobowy protest przeciw totalitarnej władzy, ale też gest solidarności z aresztowanym Aleksiejem Nawalnym, najpopularniejszym dziś rosyjskim opozycjonistą, który kilka dni temu został aresztowany podczas próby powrotu do kraju - wcześniej Nawalny przebywał w niemieckiej klinice. gdzie dochodził do siebie po zamachu na swoje życie przez, jak uważa, funkcjonariuszy FSB.

Protest Wyrypajewa to również gest solidarności z młodzieżą i wszystkimi, którzy wyjdą dziś na ulice Rosji by protestować przeciw reżimowi.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"To nie jest wewnętrzna sprawa jednego kraju". Reżyser protestuje przed ambasadą w obronie Nawalnego

Źródło:

Gazeta Wyborcza online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Łukasz Kamiński

Data:

23.01.2021

Tematy w toku