EN

18.05.2021, 19:16 Wersja do druku

Warszawa. Recitale fortepianowe i koncert Akademii Operowej. Teatr Wielki - Opera Narodowa otwiera się dla publiczności

Szymon Nehring / fot. Wojciech Grzędziński / mat. Archiwum Artystyczne Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Otwarcie Teatru Wielkiego dla publiczności zainaugurujemy cyklem Preludium konkursowe – wyjątkowymi recitalami polskich uczestników Konkursu Chopinowskiego.

Na koncerty w Salach Redutowych zapraszamy codziennie od 21 do 25 maja. Wśród wykonawców znaleźli się: Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Szymon Nehring, Kamil Pacholec i Piotr Pawlak.

Preludium konkursowe – recitale polskich uczestników Konkursu Chopinowskiego
21–25 maja, godz. 19.00, Sale Redutowe Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Walce miłosne Brahmsa. Koncert Akademii Operowej

O miłości na poważnie i z humorem. Walce Brahmsa przeniosą nas do atmosfery wiedeńskich salonów, przepełnionych tradycją wspólnego muzykowania. Wystąpią adepci Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej: Inna Fedorii, Justyna Ołów, Adrian Domarecki oraz gościnnie Artur Janda. Akompaniować na fortepianie będą – na cztery ręce – Alina Shevchenko, również adeptka Akademii Operowej, oraz Lech Napierała, wybitny pianista-kameralista.

Walce miłosne Brahmsa. Koncert adeptów Akademii Operowej
23 maja, godz. 17.00, Sala Młynarskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Otwieramy kasy w holu głównym. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa

Od 21 maja ponownie otwieramy kasy biletowe w holu głównym i wydłużamy godziny otwarcia Butiku w lewym skrzydle teatru do godz. 19.00. Zapraszamy.

Kasy w holu głównym:
czynne od 21 maja w godz. 11.00–19.00

Butik (i kasa) w lewym skrzydle teatru:
czynny codziennie godz. 11.00–18.00 (od 21 maja do godz. 19.00)

Do przestrzeni widowni, foyer oraz kuluarów teatru non-stop dostarczane jest w 100 procentach zewnętrzne, świeże, oczyszczone powietrze. Czystość filtrów powietrza jest stale kontrolowana. Wyłączyliśmy ze sprzedaży połowę miejsc na widowni, wprowadzając układ szachownicy. Miejsca wyłączone zabezpieczyliśmy specjalnymi taśmami.

Dla widzów spektakli i koncertów uruchomiliśmy możliwość złożenia online oświadczenia o stanie zdrowia nie wcześniej niż na 48 godzin przed rozpoczęciem wydarzenia. Oświadczenie można również złożyć w wersji papierowej, po czym wrzucić do specjalnie przygotowanych urn w miejscu sprawdzania biletów. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest złożenie oświadczenia online lub w budynku Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

W przypadku m.in. projektów edukacyjnych, warsztatów przy wystawach czy wystaw oświadczenie można złożyć wyłącznie w wersji papierowej, po czym wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek w miejscu sprawdzania biletów.

Zwiększyliśmy częstotliwość dezynfekcji przestrzeni wspólnej i sanitarnej. Regularnie płynami dezynfekującymi o działaniu wirusobójczym przecierane są również klamki i poręcze. W holu kas biletowych ustawiliśmy higienomat, w którym można zakupić maseczki jedno- i wielorazowego użytku, rękawiczki oraz żele do dezynfekcji. Poza podstawowymi środkami higieny, toalety wyposażyliśmy w podajniki łokciowe z płynem do dezynfekcji rąk.

Informacje o bezpieczeństwie

Źródło:

Materiał nadesłany