EN
29.03.2022, 14:30 Wersja do druku

Warszawa. Przegląd oper Krzysztofa Warlikowskiego i Małgorzaty Szczęśniak

Raz w miesiącu w Nowym Teatrze odbywać się będą projekcje nagrań inscenizacji operowych ze wstępem Katarzyny Naliwajek. Na 29 marca o godz. 19.00 zaplanowano pokaz „Lady Makbet mceńskiego powiatu”.

fot. Bernd Uhlig

Spektakle operowe Krzysztofa Warlikowskiego i Małgorzaty Szczęśniak, wystawiane w najważniejszych teatrach operowych Europy, niezmiennie budzą ciekawość, fascynację, zachwyt i kontrowersje ze względu na złożoność ich przekazu i przenikliwość w ujawnianiu zakodowanych tropów kultury. Pogłębiona analiza (a nawet psychoanaliza) tekstów operowych jest dla reżysera punktem wyjścia do precyzyjnie skomponowanych inscenizacji, w których synergia muzyki, scenografii, ruchu scenicznego, filmu i gry aktorskiej służy wyzwalaniu wielowątkowych wymiarów i znaczeń. Opera staje się w tym ujęciu poznawczą przygodą, co poświadczają emocje publiczności i krytyków, a także prestiżowe nagrody przyznane w zeszłym roku reżyserowi Krzysztofowi Warlikowskiemu (Złoty Lew w Wenecji) oraz twórczyni scenografii i kostiumów Małgorzacie Szczęśniak (Opera Awards).

Ponieważ dostępność tych spektakli w Polsce jest niestety ograniczona, chcemy zapewnić widzom Nowego Teatru możliwość obejrzenia ich na dużym ekranie i z dźwiękiem superjakości. Raz w miesiącu na naszej scenie będziemy prezentować rejestracje wideo przedstawień z wprowadzeniem Katarzyny Naliwajek.

Zapraszamy na drugi już przegląd oper w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Wstęp na podstawie wejściówek

Bezpłatne wejściówki do odbioru w dniu wydarzenia dostępne do wyczerpania:

I pula na bilety.nowyteatr.org od 12.00

II pula w kasie teatru na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki

Źródło:

Materiał nadesłany