EN

8.09.2021, 15:35 Wersja do druku

Warszawa. Propozycje Sceny Relax na sezon 2021/22

"Wieczór panieński plus" w reż. Marii Seweryn, "Jaskółeczka" Tadeusza Słobodzianka i musical "Little Shop Of Horrors" w reżyserii Antoniusza Dietziusa, to nowe propozycje warszawskiej Sceny Relax na sezon 2021/2022.

fot. mat. teatru

Premiera komedii "Wieczór panieński plus" Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn odbędzie się w najbliższy weekend. Jak powiedziała podczas konferencji prasowej odtwórczyni głównej roli Katarzyna Skrzynecka, "moja rola to niepokorna panna młoda, a jeszcze bardziej niepokorne są moje przyjaciółki, które starają się zorganizować wieczór panieński". "Wszystko, co nie powinno wydarzyć się na wieczorze panieńskim to właśnie się wydarzy" - dodała. W spektaklu wezmą udział Katarzyna Skrzynecka, Anna Iberszer, Wiktoria Gąsiewska, Monika Mazur, Tomasz Bednarek, Stefano Terrazzino i Marek Kaliszuk.

"Jaskółeczka" to współczesna bajka autorstwa Tadeusza Słobodzianka inspirowana baśnią argentyńskiego pisarza Jorge Amado o tym samym tytule. Spektakl wyreżyserował Karol Jerzy Wróblewski. W przedstawieniu można zobaczyć takich aktorów jak Zuzanna Bernat, Mariusz Saniternik, Daniel Mosior, Agnieszka Matysiak, Katarzyna Głogowska. Reżyser na konferencji prasowej wyjaśnił, że "jest to historia o tolerancji, miłości, wykluczeniu, o miłości różnej - ojca, matki, młodych ludzi. Można znaleźć w niej inspiracje z Romea i Julii Williama Szekspira oraz z Biblii".

"Little Shop Of Horrors" w reżyserii Antoniusza Dietziusa to spektakl Teatru Muzycznego Proscenium. Musical ten na scenie Relax będzie można oglądać od 21 października. Jak czytamy w informacji prasowej, "to historia rodem z lat 60., której akcja rozgrywa się w Los Angeles, dzielnicy biedy Skid Row. Poznajemy przygody Seymoura Krelborna, biednego i skromnego pracownika kwiaciarni pana Muschnika, którego życie wywraca się do góry nogami za sprawą tajemniczej rośliny, zakupionej w dzielnicy targowej na stoisku chińskiego sprzedawcy".

Francuska sztuka "La bombe" Carole Greep, to - według reżysera Sambora Czarnoty - opowieść m.in. o kryzysie w związku i kryzysie wieku średniego. Jak dodał Czarnota, nie chciał "żeby widz został obojętny po jego spektaklu". "Musimy sięgnąć granicy absurdu w relacjach, w związku, w życiu, po to żeby się otrząsnąć, żeby zadać sobie pytanie, co jest w życiu ważne, do czego dążymy, czego chcemy i być może zacząć wszystko od początku" - wyjaśnił.

Katarzyna Pakosińska przypomniała, że na Scenie Relax regularnie gości Kabaret Hrabi. Jak dodała, "w foyer będzie udostępniony tzw. otwarty mikrofon". "Tutaj młode talenty, osoby, które chcą się zaprezentować będą mogły zaprezentować krótką formę satyryczną, stand-upową" - mówiła. Jak zauważyła, to jedyne takie miejsce w Warszawie.

Oprócz premier na Scenie Relax będzie można zobaczyć już znane i uznane spektakle. M.in. "Abonament na szczęście" - przedstawienie bazujące na twórczości Agnieszki Osieckiej, z muzyką na żywo - wróci 8 października, w przeddzień 85. rocznicy urodzin poetki. W spektaklu występują Olga Bończyk / Beata Kawka, Anastazja Simińska, Agata Walczak, Kamil Dominiak. Kolejny spektakl, który wraca na afisz to "Małe zbrodnie małżeńskie" Erica-Emmanuela Schmitta. W spektaklu wystąpią Beata Kawka i Mirosław Zbrojewicz. Młodzi widzowie mogą nadal oglądać "Tajemnicę Tomka Sawyera" w reżyserii Antoniusza Dietziusa.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne