EN
19.05.2022, 15:51 Wersja do druku

Warszawa. Próba czytana w Teatrze Kwadrat z udziałem publiczności

Teatr Kwadrat zaprasza na próbę czytaną sztuki „Za jakie grzechy?” Philippe’a de Chauverona i Guya Laurenta. Czytanie performatywne z udziałem publiczności odbędzie się 27 maja o godz. 12.30 na scenie im. Jana Kobuszewskiego. Wejściówki są już dostępne na stronie www.teatrkwadrat.pl. Wydarzenie jest organizowane w ramach Warszawskiego Miesiąca Różnorodności.

fot. mat. teatru

Będzie to pierwsze spotkanie aktorów z tekstem na scenie, inaugurujące prace nad nowym spektaklem w reżyserii Andrzeja Nejmana, którego premiera jest planowana na jesień 2022 r. W obsadzie Maria Pakulnis, Grzegorz Wons, Mamadou Goo Ba, Grzegorz Daukszewicz, Hiroaki Murakami, Jan Butruk, Gamou Fall, Olga Kalicka, Małgorzata Kozłowska, Aleksandra Radwan, Anna Karczmarczyk, Weronika Malik, Ilona Chojnowska i Monika Bubniak.

Czy istnieje coś cenniejszego niż szczęście własnych dzieci? Claude i Marie Verneuil tworzą tradycyjną francuską rodzinę. Doczekali się czterech córek, którym gotowi są uchylić nieba. Jednak gdy Isabelle, Segolene i Odile wychodzą kolejno za Araba, Chińczyka i Żyda, Claude nie kryje swojego niezadowolenia. Cała nadzieja w Laure - najmłodszej córce państwa Verneuil, która wkrótce ma poślubić katolika z równie tradycyjnej rodziny. Do ostatniej chwili utrzymuje jednak w tajemnicy, że narzeczony pochodzi z Afryki.

„Za jakie grzechy?” to sztuka na podstawie popularnej francuskiej komedii z 2014 r. duetu Philippe de Chauveron i Guy Laurent. Z właściwym francuzom poczuciem humoru i luzem bezlitośnie wyśmiewa wszelkie konwenanse i stereotypy dotyczące pochodzenia czy religii, udowadniając, że w środku wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej gliny.

Więcej informacji: www.teatrkwadrat.pl

Social media: www.facebook.com/Teatr.Kwadrat | www.instagram.com/teatr_kwadrat

Źródło:

Materiał nadesłany