EN

12.05.2021, 13:13 Wersja do druku

Warszawa. Premiery i planowany repertuar TR Warszawa

19 czerwca na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera "ONKO" w reż. Weroniki Szczawińskiej z udziałem publiczności na żywo. Pokazy popremierowe z udziałem publiczności odbędą się 20 czerwca oraz 4, 5 i 6 lipca.

fot. Monika Stolarska

20 czerwca na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędzie się premiera "3Sióstr" w reż. Luka Percevala z udziałem publiczności na żywo. Spektakl jest koprodukcją TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Warszawskie pokazy popremierowe z udziałem publiczności odbędą się 22, 23, 24, 25, 26 i 27 czerwca. Krakowskie pokazy spektaklu odbędą się w pierwszej połowie lipca na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru.

REPERTUAR TR WARSZAWA W MAJU, CZERWCU I LIPCU

Zaraz po planowanym otwarciu teatrów, kin, filharmonii, oper, domów kultury dla publiczności, tj. od 29 maja br. na scenach TR Warszawa zagramy następujące tytuły z naszego repertuaru: "Woyzeck" w reż. Grzegorza Jaremki (29 i 30 maja br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Serce" w reż. Wiktora Bagińskiego (4, 5, 6 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Robert Robur" w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (11, 12, 13 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8), "Wracać wciąż do domu"  w reż. Magdy Szpecht (26, 27, 29 czerwca br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8).

Sezon w Polsce zakończymy w lipcu MUZUEM DOWODÓW RZECZOWYCH, wystawą-instalacją przedmiotów codziennego użytku, które były świadkami przemocy domowej wobec kobiet w Polsce. Autorkami projektu są łotewskie artystki, Jana Jacuka i Laura Stašāne. Wystawa organizowana jest przez TR Warszawa we współpracy z krakowską fundacją Autonomia i warszawską fundacją Feminoteka w ramach cyklu TR Warszawa NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA. Porozmawiajmy o aborcji oraz Baltic Transfer* Festival, który odbędzie się w październiku 2021 rokuw TR Warszawa.

"CZĄSTKI KOBIETY" NA FESTIWALACH W AWINIONIE I ATENACH

Spektakl TR Warszawa “Cząstki kobiety” znalazł się w programie tegorocznego 75. Festival d’Avignon. Międzynarodowa publiczność 75. Festival d’Avignon zobaczy “Cząstki kobiety” 8 razy, między 17 a 25 lipca, na stworzonej specjalnie dla Tadeusza Kantora w 1985 roku scenie Gymnase du Lycée Aubanel. Spektakl znalazł się w programie zeszłorocznego 74. Festival d’Avignon, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. “Cząstki Kobiety” zostały włączone do nowego programu tegorocznej odsłony festiwalu.

Na wczorajszej konferencji prasowej organizatorzy Athens & Epidaurus Festival ogłosili wrześniowy program, w ramach którego zostaną zaprezentowane m.in. “Cząstki kobiety” z TR Warszawa; międzynarodowa publiczność zobaczy w Atenach spektakl TR Warszawa 3 razy, między 2 a 4 września. Spektakl znalazł się w programie zeszłorocznego Athens & Epidaurus Festival, który został odwołany z powodu pandemii COVID-19. Spektakl TR Warszawa został ponownie włączony do nowego programu tegorocznej odsłony festiwalu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne