EN

19.11.2021, 12:31 Wersja do druku

Warszawa. Premierowe pokazy „Kwiatów” Atsushiego Takenouchiego w IT

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 1 i 2 grudnia o godz. 19:00 na premierowe pokazy spektaklu Atsushiego Takenouchiego – „Kwiaty”. Wystawieniom towarzyszyć będzie muzyka na żywo wykonana przez Hiroko Komiya. Bilety na spektakle dostępne są na stronie internetowej IT lub w serwisie GoOut.net.

Spektakl „Kwiaty” jest głęboko osadzony w filozofii Takenouchiego, w której taniec nieodłącznie związany jest z życiem. To czyste doświadczenie, w którym emocje – zarówno Takenouchiego, jak i publiczności – łączą się, tworząc pełnię widowiska, której nie da się wyrazić słowami. Dźwięki tworzone na żywo przez Hiroko Komiya współtworzą harmonię i budują przestrzeń, w której widzów ogranicza jedynie własna wyobraźnia.

    KWIATY


    Kwiaty będą ofiarowywać swe życie dla nowego pokolenia
    i nieustannie przekazywać pamięć o swoich duszach i ciałach,
    o Wszechświecie i o przodkach.
    Modlitwa poprzez taniec to rytuał, który wzorowany jest na pierwotnej miłości.


     

    – fragment pochodzi z książki „Atsushi Takenouchi Jinen butoh”, wydanej w listopadzie 2021 przez Fundację Pompka, dzięki dofinansowaniu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Spektakl „Kwiaty” zostanie zagrany w Instytucie Teatralnym dwa razy – 1 i 2 grudnia o godz. 19:00. Bilety (w cenie 50 zł – normalny i 30 zł – ulgowy) dostępne są na stronie internetowej IT oraz w serwisie GoOut.net.

Po pokazach widzowie będą mogli zapoznać się z książką „Atsushi Takenouchi Jinen Butoh” oraz porozmawiać z artystami.

Choreografia/taniec: Atsushi Takenouchi
Muzyka na żywo: Hiroko Komiya
Czas trwania spektaklu: 75 min
Organizator: Fundacja Pompka
Partner: BUTOHSFERA

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne