17.09.2021, 15:16 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Wszystko o kobietach" w Auli ASP - w niedzielę

W Auli Akademii Sztuk Pięknych (ASP) w Warszawie 19 września odbędzie się premiera spektaklu "Wszystko o kobietach" w reżyserii Anety Todorczuk i Roberta Mroza Jr. Spektakl jest owocem współpracy stołecznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i ASP.

fot. mat. organizatora

"W spektaklu Wszystko o kobietach udało się uchwycić Miro Gavranowi cały wachlarz kobiecych cech - od ich wrażliwości po zaborczość, marzenia, namiętności, tęsknoty, lęki, smutki i radości. To bardzo wnikliwe i głębokie zajrzenie do kobiecego świata, ale niepozbawione poczucia humoru" - napisano w informacji przesłanej PAP.

Jak wyjaśniono, "piętnaście różniących się od siebie postaci kobiecych - pięknych i zakompleksionych, odważnych i zalęknionych, wrażliwych i upartych, doświadczonych i tych niedojrzałych - od dziewczynek, poprzez młode i starsze kobiety odgrywają utalentowane studentki III roku musicalu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC)".

"Tej opowieści nie brakuje dystansu do rzeczywistości, ale przede wszystkim opowiadamy szczerze o przyjaźni, miłości i kobiecych relacjach, czasem paradoksalnie banalnych, ale i tych trudnych, i zagmatwanych" – powiedziała twórczyni przedstawienia Aneta Todorczuk, cytowana w informacji.

"Za kostiumy i scenografię odpowiada studentka V roku ASP - Barbara Niestrawska, a reżyserii podjęli się Aneta Todorczuk - aktorka i wykładowczyni UMFC oraz aktor Robert Mróz Jr." - napisano.

Występują: Anna Baczewska, Angelika Kurowska, Katarzyna Ogrodniczak, Paulina Mogielska i Paulina Mróż.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

Premiera "Wszystko o kobietach" - 19 września o godz. 19 w Auli ASP w Warszawie (Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39).

Źródło:

PAP