EN
8.12.2020, 09:56 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Rycerz gwiazdy wigilijnej" w Teatrze Lalka

W grudniu odbędzie się ostatnia w tym roku premiera w Teatrze Lalka - „Rycerz gwiazdy wigilijnej” w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.

fot. mat. teatru

Natomiast autorem scenografii i lalek jest ilustrator i malarz Józef Wilkoń. Spektakl powstaje na podstawie baśni Haliny Górskiej. Teatr wkrótce poda dokładną datę premiery.

Osieroconemu synowi króla pisana jest wspaniała przyszłość. Ale nim się ona ziści młodzieniec musi poznać, co znaczy ubóstwo, przeżyć zniewagi i wygnanie.  Gotfryd zdobywa rękę ukochanej, broni ojczyzny, wyprowadza w pole samego diabła. Czy uda się mu odzyskać tron? Droga, którą odbywa, pełna jest przygód i niebezpieczeństw. Ma ona charakter inicjacyjny – bohater, pokonując zło, na własnej skórze doświadcza smaku pogardy i zwycięstwa. Historia Rycerza Niezłomnego zostanie opowiedziana w teatrze przez aktorów animujących drewniane figury – lalki autorstwa Józefa Wilkonia.

Czas trwania: 80 min

Realizację dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne