15.09.2021, 14:35 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu "Lotto" w reż. Macieja Wojtyszki - w czwartek

W warszawskim Teatrze IMKA 16 września odbędzie się premiera komedii "Lotto" znanego rosyjskiego dramatopisarza współczesnego Wasilija Sigariewa w reżyserii Macieja Wojtyszki. W spektaklu wystąpią, m.in.: Jowita Budnik, Joanna Kurowska, Edyta Herbuś i Radosław Pazura.

fot. mat. teatru

"Komedia Sigariewa bawi, ale też odsłania śmieszność ludzi, którzy sądzą, że stali się wybrańcami losu. Jest błyskotliwą opowieścią o każdym, kto wierzy, że uda mu się wygrać z losem. Czyli o każdym z nas" - napisano na stronie Teatru IMKA.

"Kiedy uśmiecha się szczęście warto podzielić się tą wieścią z najbliższymi. A co jeśli szczęście przestaje się uśmiechać? Czy aby to, nie najbliżsi są winni? Halina i Mikołaj (Jowita Budnik i Radosław Pazura) zaprosili Edytę i Anatola (Joanna Kurowska i Andrzej Popiel) oraz Rudolfa i Olgę (Robert Wabich i Edyta Herbuś) właśnie w tym celu" - czytamy o akcji spektaklu.

Zaznaczono, że "rozwój akcji każe zrewidować wszelkie dotychczasowa wyobrażenia i o szczęściu, i o przyjaciołach". "Wprawdzie Halina uważa się za medium astralne i bardzo ufa swojej niezwykłej intuicji, ale z oceną osób takich jak członkowie mafii (Roman Bugaj) ma poważne kłopoty" - napisano w zapowiedzi.

Autorem sztuki jest współczesny dramatopisarz rosyjski Wasilij Sigariew. Tłumaczenie z rosyjskiego Agnieszka Lubomira Piotrowska. Reżyseria - Maciej Wojtyszko. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Grażyna Gudejko.

Występują: Jowita Budnik, Joanna Kurowska, Edyta Herbuś, Radosław Pazura, Andrzej Popiel, Robert Wabich i Roman Bugaj.

Premiera - 16 września o godz. 19 w Teatrze IMKA w Warszawie.

Źródło:

PAP