EN

8.02.2022, 14:45 Wersja do druku

Warszawa. Premiera spektaklu „Królestwa” przesunięta na 5 marca

Teatr Lalek Guliwer i Teatr 21 informują, że zaplanowana na 12 lutego premiera spektaklu „Królestwa” zostaje przesunięta i odbędzie się 5 marca.

fot. mat. teatru

Od 5 marca widzowie Teatru Lalek Guliwer będą mogli zobaczyć na deskach dużej sceny premierowy spektakl „Królestwa” w reżyserii Justyny Sobczyk we współpracy z Izą Chlewińską, który powstaje w koprodukcji z Teatrem 21. Przedstawienie na podstawie tekstów Marty Stańczyk, aktorki w spektrum autyzmu związanej z Teatrem 21, jest pierwszym w historii Guliwera spektaklem, stworzonym dla osób o różnych wrażliwościach sensorycznych, w tym dla osób w spektrum autyzmu.

Wymyślone i zilustrowane przez Martę Stańczyk historie podczas pierwszej fali pandemii, stały się dla twórców spektaklu inspiracją do spojrzenia na świat każdej istoty jak na osobne królestwo. Fabuła jest pretekstem do uważnej obserwacji naszej planety, dostrzegania potrzeb i różnorodności jej mieszkańców. Realizacja spektaklu w Teatrze Guliwer odbywa się z aktywnym udziałem autorki Marty Stańczyk, która w spektaklu kreuje postać Eustachii, królowej planety Wenus.

Więcej informacji i bilety dostępne są na teatrguliwer.pl

Opis spektaklu:

Eustachia – królowa Wenus od dawna lubiła oglądać Ziemię i jej mieszkańców. Zachwycało ją, że żyje tu tyle istot i dla każdego jest miejsce. Teraz królowa przygląda się siostrom zakonnym, Bernardecie i Klementynie. Pewnego dnia zamykają one drzwi na klucz i wyruszają w podróż balonem. Zabierają ze sobą mądrą owcę o imieniu Kostka. Wznoszą się pod chmury i czują się szczęśliwe jak ptaki. Podczas lądowania w parku, widzą słynnego pawia Waleriana – opiekuna marzeń i snów, który jeszcze nie raz będzie pojawiał się na ich drodze. Potem wsiadają do batyskafu i opuszczają się na dno Oceanu Spokojnego. Tańczą z rybami, a owca Kostka spotka ośmiornica Cyryla. Zakochuje się w nim i ich światy łączą się we wspólne królestwo. Siostry zakonne ciągle chcą być w ruchu i mieć dużo wrażeń. Nawet gdy są w domu, oglądają kosmos przez teleskop. Dzięki temu poznają Eustachię – królową Wenus i zaprzyjaźniają się z nią.

Spektakl "Królestwa" jest koprodukcją Teatru Guliwer i Teatru 21. Program Teatru 21 / Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Źródło:

Materiał nadesłany