EN

5.03.2024, 09:59 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Siedem historii okrutnych” Teatru 21 pod koniec marca

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 zaprasza na spektakl „Siedem historii okrutnych” w reż. Justyny Wielgus, którego premiera odbędzie się 22 marca o 19.00 w City Hall Productions.

fot. mat. teatru

„Siedem historii okrutnych” w reżyserii Justyny Wielgus i dramaturgii Justyny Lipko-Koniecznej to spektakl o relacjach ludzko-zwierzęcych, w których zwierzęta stają się równorzędnymi bohaterami opowieści. W tym przedstawieniu średniowieczny moralitet spotyka się z kinem moralnego niepokoju, dzieci kwiaty celebrują wolność i dokonują eksperymentów na nieludzkich istotach, Goya spotyka się z Pigassem i w nowy sposób patrzy na swoje obrazy wykorzystujące wizerunki zwierząt, Święty Guinefort – pies rasy wyżeł czczony od XIII wieku w okolicach francuskiej miejscowości Villars-les-Dombes spotyka się z Georgem Bernardem Show – autorem Pigmaliona, by podyskutować o eugenicznych poglądach pisarza, w tym spektaklu krowy dokonują aktów odwagi i przekraczają granice. Wszystkie te historie łączy w jedno ikona kina, nazywana filmowym zwierzakiem, obrończyni zwierząt wspaniała Brigitte Bardot.

Spektakl powstał z inspiracji książką Sunaury Taylor „Bydlęce brzemię. Wyzwolenie ludzi z niepełnosprawnością i zwierząt”.

Premiera „Siedmiu historii okrutnych” jest częścią międzynarodowego programu Pokaż język.

Reżyseria: Justyna Wielgus

Dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna

Scenografia i kostiumy: Wisła Nicieja

Reżyseria wideo: Wojtek Kaniewski

Muzyka: Zoi Michailova

Reżyseria światła: Sebastian Klim

Produkcja: Paulina Uryszek

Występują: Teresa Foks, Daniel Kotowski, Daniel Krajewski, Maja Kowalczyk, Ania Nowak, Kamil Studnicki, Aleksandra Skotarek, Piotr Sakowski, Hela Urbańska

Gramy:

22 marca, 19.00 - premiera

23, 25, 26 i 27 marca, 19.00 - pozostałe dni

Źródło:

Materiał nadesłany