EN

2.10.2020, 08:36 Wersja do druku

Warszawa. Premiera projektu muzycznego Artura Gotza

2 października odbędzie się premiera projektu muzycznego aktora i wokalisty Artura Gotza pod tytułem „Dziś idę walczyć mamo” w 76. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego transmisja rozpocznie się o 20.00 na kanale artysty na YouTube.

fot. Marcin Brzózka

Na program składają się kompozycje Zygmunta Koniecznego, Mateusza Pospieszalskiego i Małgorzaty Godlewskiej do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Józefa Szczepańskiego „Ziutka”, Czesława Miłosza. Poza tekstami poetyckimi wykorzystano fragmenty „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. 

 Projekt promuje kompozycja Zygmunta Koniecznego „Ty, żyjący”, która jest kompilacją wierszy Czesława Miłosza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Teledysk do piosenki został stworzony z nagrań archiwalnych z Powstania Warszawskiego, które zostały udostępnione dzięki współpracy z Filmoteką Narodową i został premierowo zaprezentowany na YouTube w przededniu 76. rocznicy wybuchu Powstania.

Zaprezentowany zostanie również utwór „Deszcze”, który artysta nagrał ku pamięci wielkiej Ewy Demarczyk, która zmarła w sierpniu.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox, wydał trzy płyty, zagrał ponad 500 koncertów w całej Polsce, także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie. 

W realizacji nagrań wzięli udział muzycy Grzegorz Bożewicz, Łukasz Jerzykowski, Dawid Ludkiewicz, Kuba Mikulski. 

Partnerem projektu jest Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie, patronem honorowym Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, patronem medialnym Radio WNET.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne