EN

9.12.2020, 13:25 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Pani Dalloway" na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

11 grudnia odbędzie się premiera spektaklu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy - „Pani Dalloway” w reż. Magdaleny Miklasz.

fot. Piotr Smoliński/ mat. teatru

Powieść napisana przez Virginię Woolf w 1925 roku uznawana jest za jej najbardziej reprezentatywne dzieło. Fascynacje i inspiracje tym utworem przejawiały się wielokrotnie w filmach i w literaturze, jednak adaptacja Magdaleny Miklasz jest pierwszą w Polsce adaptacją sceniczną powieści.

Premiera odbędzie się podczas 40. Warszawskich Spotkań Teatralnych, które w tym roku odbywają się online. „Pani Dalloway” również będzie transmitowana na żywo – w piątek 11 grudnia o godz. 19.00.

Spektakl w obsadzie: Anna Stela (Virginia), Agnieszka Roszkowska (Klarysa Dalloway), Waldemar Barwiński (Piotr Walsh), Anna Gorajska (Sally Seton), Marcin Sztabiński (Ryszard Dalloway), Weronika Krystek (Lukrecja), Marcin Wojciechowski (Septimus), Anna Szymańczyk (Panna Doris Kilman).

Więcej informacji i bilety: warszawskie.org

„Choć rozgrywa się w konkretnym dniu, w konkretnej epoce, w konkretnym miejscu, Pani Dalloway nie jest muzealnym eksponatem, a jej uniwersalność (jeśli używać tego wyświechtanego i nieprecyzyjnego słowa) ujawnia się w pytaniach, z którymi nas dzisiaj konfrontuje. Co to jest, ta rzecz, zwana życiem? Jak sobie z nim poradzić – jak je zrozumieć, jak je wieść? Jak pojąc swoją kobiecość w jej wspaniałości i narzucanych jej ograniczeniach? Jak ją realizować i za jaką cenę?” – napisała w eseju do programu spektaklu Magda Heydel.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne