EN

9.06.2021, 15:26 Wersja do druku

Warszawa. Premiera online interakcyjnego spektaklu dla dzieci w Teatrze Młyn

Uwielbiany przez najmłodszych interakcyjny spektakl "Chichotek" w czerwcu aż dwukrotnie – 12 oraz 26  czerwca o godz. 9.00 – zagości w domach Widzów w specjalnie przygotowanej wersji online. Bo w czerwcu Teatr MŁYN kręci się dla dzieci.

fot. T. Suski

Do udziału zaproszone są szczególnie dzieciaki cztero-, pięcio- i sześcioletnie. Bohaterowie potrzebują pomocy.

„Chichotek” to opowieść o malutkim ludziku Chichotku, który – by ratować od złych snów swojego króla Chichota i całe królestwo Chichotów – udaje się w niebezpieczną podróż po lekarstwo znajdujące się na Górze Strachów.

„Chichotek” to historia o odwadze nie tylko do stawiania czoła niebezpieczeństwom, ale przede wszystkim o odwadze do wyrażania swoich uczuć i troski o innych. Spektakl poprzez występujących w nim bohaterów, promuje postawy prospołeczne i asertywne, przekazane w bardzo przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób.

Spektakl „Chichotek” – w różnych wariantach – wystawiany jest już osiem lat! Najpierw jeździł po przedszkolach w przenośnej wersji „stolikowej”, potem wystawiany był na warszawskich scenach Teatru Polskiego i Teatru MŁYN. Za każdym razem zdobywał serca najmłodszej publiczności. Teraz powraca w specjalnie przygotowanej wersji online. 

Przedstawienie online, podobnie, jak jego pierwowzór "na żywo", ma charakter interakcyjny. Dzieci biorą aktywny udział w „dzianiu się” bajki, w jej tworzeniu. Podczas spektaklu wielokrotnie są proszone przez aktorki o pomoc, dzięki czemu stają się częścią bajki. Daje im to poczucie twórczej sprawczości, niezwykle istotnej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza

Konsultacja reżyserska: Ewa Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Obsada: Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza

Muzyka: Filip Dreger

Scenografia: Mikołaj Malesza

Ekipa filmowa:

Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko

Zdjęcia: Tomasz Suski

Dźwięk: Irena Suska

Realizacja świateł: Przemysław Scholl

TERMINY POKAZÓW:

12 czerwca (sobota) godz. 9.00 - PREMIERA (spektakl dostępny bezpłatnie do końca weekendu na kanale YouTube i Facebooku Teatru MŁYN)

26 czerwca (sobota) godz. 9:00 (spektakl dostępny bezpłatnie do końca weekendu na kanale YouTube i Facebooku Teatru MŁYN)

GDZIE OGLĄDAĆ?

Linki do pokazów pojawią się na stronie teatru: https://mlyn.org/portfolio/chichotek-2/

Zachęcamy także, by dołączyć do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/523960982095585

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne