EN
18.02.2021, 12:29 Wersja do druku

Warszawa. Premiera monodramu "Niżyński" w Method Studio

26 lutego w Method Studio na warszawskim Mokotowie odbędzie się premiera spektaklu "Niżyński" Marka Kossakowskiego. Kolejne pokazy 27 i 28 lutego.

fot. mat. organizatora

Bezkompromisowy i obrazoburczy portret Boga-Człowieka - artysty, dla którego własny geniusz staje się przyczyną upadku. Niezaprzeczalny geniusz sceny, tancerz baletowy polskiego pochodzenia, artysta o światowej sławie i barwnej biografii. Stajemy z nim twarzą w twarz już po wielkiej tragedii jego życia, kiedy choroba umysłowa zamknęła go we własnym, wewnętrznym świecie i pewne jest, że nigdy więcej nie zatańczy. Szczere i nieporadne słowa, zarazem odważne i żarliwe, zostają jedyną możliwością wyrażenia się. Tak samo jak kiedyś poprzez taniec, teraz swoistym monologiem, żąda dyktatury serc.

W swoich „Dziennikach” Niżyński pozwala sobie na głośne powiedzenie tego, co wielu myśli, ale nie wypowiada na głos. Uwięziony w drętwiejącym ciele, staje przed widzami niedorzeczny i błyskotliwy, heroiczny i pokonany.

MAREK KOSSAKOWSKI – polscy widzowie kojarzą go z roli „Górskiego” z filmu Władysława Pasikowskiego „Pitbull. Ostatni Pies” oraz z roli Daniela w serialu „Klan”. Studiował i pracował głównie w  Paryżu, gdzie ukończył elitarny kurs "Character dream workshop" prowadzony przez amerykańską aktorkę Elizabeth Kemp (wśród jej uczniów były gwiazdy tej miary co Bradley Cooper i Lady Gaga), zagrał w międzynarodowych produkcjach m.in.: Angelova w serialu "Boulevard du Palais", Deville'a w thrillerze "L'Absinthe" i Brando w telewizyjnej mini-serii "Diversion End", Wacława Niżyńskiego w filmie "Chanel i Strawinski". Zainspirowany postacią wielkiego tancerza i choreografa, postanowił stworzyć autorski spektakl w oparciu o jego „Dzienniki”. Marek Kossakowski jest producentem i twórcą Method Studio na warszawskim Mokotowie.

Niżyński: Marek Kossakowski

Muzyka: Izabela Ryšnik

Gitara/ kamera: Kacper Nasiadko

Pokazy: 26 lutego o godz. 19.00 oraz 27 i 28 lutego o godz. 20.00

Gdzie: Method Studio, Czerniakowska 26, Warszawa

Bilety : 50zł

Rezerwacje: [email protected]

Dane do przelewu zostaną podane mailowo.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne