EN
14.12.2021, 10:49 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Niesamowitych przygód skarpetek" w Teatrze Baj - w piątek

W stołecznym Teatrze Baj 17 grudnia odbędzie się premiera spektaklu "Niesamowite przygody skarpetek" w reż. Roberta Jarosza. Przedstawienie powstało na podstawie bestsellerowej serii książek Justyny Bednarek pt. "Nowe przygody dziesięciu skarpetek".

fot. proj. Monika Urbaniak

"Niesparowane skarpetki to jedna z tych zagadek codzienności, której nikt nie umie w pełni rozwiązać. Przychodzimy więc z pomocą. Mamy winowajcę: dziura pod pralką! To stamtąd Skarpetki wyruszają w świat. To tą drogą trafiają na statki, castingi do filmów, zostają detektywami, a nawet królewskimi doradcami" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Jak zaznaczono, "nie ma w tym nic dziwnego, że skoro mają takie możliwości, to wybierają pasjonujące przygody zamiast spędzania czasu w naszych ciasnych butach".

Wyjaśniono, że "bestsellerowe, ukochane przez dzieci i rodziców, opowiadania napisane przez Justynę Bednarek to pełne ciepłego absurdu opowieści o Skarpetkach". "Autorka zdradziła nam szczegóły życia, które mogą toczyć zagubione części garderoby. Sprawiła, że przypomnieliśmy sobie jak niezwykła i potrzebna jest wyobraźnia – wyobraźnia, która w najpiękniejszej postaci rodzi się podczas wspólnego bycia rodziców i dzieci" - czytamy na stronie Teatru Baj.

"Choć przecież skarpetki gubią się w każdym domu, to jednak w każdym z nich historia zaginięcia może brzmieć inaczej. Potencjał domowych opowieści jest bowiem nieograniczony, a wspólne, rodzinne fantazjowanie – bezcenne dla budowania nieskrępowanych więzi i wzajemnego poznawania się" - napisano. "Gdy dzieciom uda się posiąść uwagę rodziców, to nawet prozaiczne przedmioty mogą stać się idealną scenografią do gier, zabaw i naprędce wymyślanych opowieści" - podkreślono w informacji.

Spektakl "Niesamowite przygody Skarpetek" powstał na podstawie bestsellerowej serii książek Justyny Bednarek pt. "Nowe przygody dziesięciu skarpetek" wydanej przez Poradnia K Wydawnictwo. Justyna Bednarek jest także autorką adaptacji.

Reżyseria - Robert Jarosz. Scenografię zaprojektowała Anna Chadaj. Muzyka - Patryk Zakrocki. Ruch sceniczny opracowała Marta Bury.

Występują: Elżbieta Bielińska, Marta Gryko-Sokołowska, Malwina Kajetańczyk (gościnnie), Małgorzata Suzuki, Andrzej Bocian i Marcin Marcinowicz.

Spektakl dla dzieci w wieku 5+.

Premiera "Niesamowitych przygód skarpetek" - 17 grudnia o godz. 18 w Teatrze Baj w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 18 i 21-22 grudnia.

Źródło:

PAP