EN

27.10.2020, 09:56 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Let's Make Noise, Sisters!" w Komunie Warszawa

30 i 31 października w godz. 18.00 i 19.30 w Komunie Warszawa odbędą się pokazy premierowe "Let’s Make Noise, Sisters!" w reż. Zorki Wollny.

mat. teatru

Seria politycznie zaangażowanych etiud muzycznych i choreograficznych przygotowana przez mieszkającą od lat w Berlinie polską kompozytorkę i artystkę Zorkę Wollny.

Podstawą kompozycji jest kolaż mniej i bardziej znanych kobiecych manifestów oraz różnego rodzaju drobne, wspólnotowe rytuały.

Przestrzeń Komuna Warszawa zostanie zamieniona w żywą instalację. Zwiedzając budynek, wysłuchać będzie można wykładu i koncertu, a w ramach partii solowych i grupowych ważne teksty zostaną zaśpiewane, wyrecytowane, zmienione w kołysanki lub gniewny pomruk grupy.

Publiczność zostanie przeprowadzona przez magiczny siódmy krąg piekła, oferujący jednocześnie pobudzające intelektualnie i zmysłowo doznania.

reżyseria/ directed by: Zorka Wollny

scenariusz i wykonanie/ written and performed by: Anna Gromadowska, Anna Clementi, Anna Jurkiewicz, Anna Krzystowska, Barbara Popławska, Dagmara Siwczyk, Dominika Korzeniecka, Edyta Pawłowska, Elżbieta Balano, Ewa Majewska, Florence Freitag, Gosia Gajdemska, Karoline Strys, Leah Buckareff, Lyllie Rouvière, Magdalena Żaczek, Majka Gromadowska, Pauline Payen, Renata Dziurawiec, Ula Iwińska, Zorka Wollny

film/ filmed by: Insa Langhorst, Aleka Polis

Partner: Goethe Institut

ZOBACZ TRAILER

30-31 października, godz. 18.00 i 19.30

Komuna Warszawa / Szkoła, ul. E. Plater 31

Bilety online

Spektakl w ramach:

Komuna Warszawa

HUB Kultury 2020: Teren wspólny

#terenwspólny #commonground #hubkultury

Hasłem tegorocznej edycji programu rezydencji Komuny Warszawa jest “Teren wspólny”. Sezon kuratorowany przez Tima Etchellsa, Martę Keil i Grzegorza Reske zaprasza twórców i twórczynie do rozmowy o tym, na jakich warunkach możliwe jest dzisiaj ustalanie przestrzeni tego, co wspólne. Artyści będą przyglądać się sposobom, w jakie negocjujemy wspólną przestrzeń, i zadadzą pytania o to, do kogo właściwie należy  teren wspólny? Kto wyznacza jego ramy i wyrysowuje granice?  Z kim podejmujemy rozmowy i ustalamy zasady? Kogo nigdy tutaj nie wpuścimy? 

Produkcja: Komuna Warszawa.

Spektakle powstają jako część cyklu „Teren wspólny/ Common ground" - projektu Hub kultury KW, dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy

komuna.warszawa.pl

facebook.com

UWAGA!

Ze względu na wprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją poniższych warunków:

- Każdy uczestnik zobowiązuje się do samodzielnego wyposażenia się w konieczne środki ochrony osobistej - maseczkę zasłaniającą nos i usta - której noszenie jest obowiązkowe.

- W uzasadnionych przypadkach dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) zostaną udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.

- Uczestnikiem wydarzenia może być jedynie osoba, która wedle swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną lub nie przebywa na kwarantannie / pod nadzorem epidemiologicznym.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne