EN
17.02.2021, 11:01 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Kwartetu", powrót "Matki" i koncert w Warszawskiej Operze Kameralnej

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na premiery, koncerty i spektakle z udziałem publiczności.

fot. mat. teatru

12 września 1961 r. na scenie Teatru w Starej Pomarańczarni w Łazienkach odbyła się premiera opery G. B. Pergolesiego „La serva padrona”, co zainaugurowało działalność Warszawskiej Opery Kameralnej. Rok 2021 jest dla nas szczególny ze względu na obchody 60. rocznicy działalności instytucji i 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie. To wyjątkowy czas: wypełniony premierami i kolejnymi twórczymi wyzwaniami. Zapraszamy do oglądania naszych wydarzeń na scenie Basenu Artystycznego oraz spektakli dostępnych online.

PREMIERA "KWARTETU" R. HARWOODA

Bilety na premierę już w sprzedaży!

19 i 20 lutego na afiszu Warszawskiej Opery Kameralnej pojawi się przebój sceniczny, czyli długo wyczekiwany „Kwartet” autorstwa Ronalda Horowitza w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Spektakl ten to przede wszystkim studium czworga emerytowanych śpiewaków, prawdziwych weteranów sceny operowej, którzy w luksusowym domu spokojnej starości organizują coroczny koncert. Nieuchronne przemijanie zderza się w nich z wciąż żywą żądzą przygód, wręcz zachłannością na życie. W rolach głównych zobaczymy: Alicję Węgorzewską, Olgę Bończyk, Ryszarda Minkiewicza i Macieja Miecznikowskiego.

Więcej informacji

KRZYSZTOF MEISINGER & POLAND baROCK: "VIVALDISSIMO"

Koncert wirtuoza gitary - Krzysztofa Meisingera

Muzyka barokowa niejedno ma imię. Będziecie się mogli Państwo o tym przekonać już w najbliższą niedzielę, podczas sensacyjnego koncertu „Vivaldissimo”, którego autorem jest wirtuoz gitary klasycznej - Krzysztof Meisinger.

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Program koncertu Krzysztofa Meisingera i założonej przez niego w 2018 roku orkiestry barokowej Poland baROCK będzie przekrojem lutniowych koncertów barokowych wykonywanych na instrumentach z epoki (gitara romantyczna jako instrument solowy) – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. Aria na strunie G J. S. Bacha.

Więcej informacji

POWRÓT "MATKI" S. I. WITKIEWICZA NA SCENĘ

"Matka" ponownie w Basenie Artystycznym

27 i 28 lutego specjalnie dla Państwa zagramy spektakl - performance, będący adaptacją wspaniałej sztuki Witkacego pt. „Matka”, w którym Alicja Węgorzewska zagra… Janinę Węgorzewską. Za reżyserię odpowiada Jakub Przebindowski, a w rolach głównych zobaczymy: Krystynę Tkacz, Natalię Sikorę, Rafała Zawieruchę, Marka Siudyma, Martynę Kliszewską, Bogdana Kalusa i Rafała Maseraka. Gościnnie w projekcjach video pojawi się Kayah, która tym razem jako aktorka wcieli się w jedną z postaci dramatu Witkiewicza.

Więcej informacji

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne