EN

31.12.2021, 08:27 Wersja do druku

Warszawa. Premiera galowa "Na pełnych obrotach" w Teatrze Komedia - w sobotę

W stołecznym Teatrze Komedia w sobotę odbędzie się premiera galowa sztuki Dereka Benfielda "Na pełnych obrotach" w reż. Tomasza Dutkiewicza. W przedstawieniu występują, m.in.: Katarzyna Kwiatkowska, Anna Mrozowska, Tomasz Dedek, Jan Jankowski i Rafał Cieszyński.

fot. mat. teatru

Jak zaznaczono na stronie Teatru Komedia, "Na pełnych obrotach to typowa, zwariowana farsa autorstwa mistrza tego gatunku Anglika Dereka Benfielda".

"Znany i doświadczony gospodarz popularnego telewizyjnego talk-show, Patrick Sumner, za wszelką cenę pragnie pokazać się ze swej najlepszej strony swojemu nowemu szefowi. Od przebiegu ich spotkania w eleganckim londyńskim mieszkaniu Patricka zależy jego dalsza, zagrożona spadkiem telewizyjnych notowań, kariera" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

"Jednak, jak wiadomo, jeżeli coś może się nie udać, nie uda się na pewno... Szczególnie, gdy ma się przyjaciela, który ma zwyczaj przyprowadzać do naszego mieszkania swoje świeżo poderwane dziewczyny na krótkie przechowanie. Szczególnie, jeżeli tych dziewczyn jest więcej niż jedna. Szczególnie, jeśli ma się żonę, której miało nie być w domu, a nieoczekiwanie jest. I szczególnie, gdy nasz szef, który ma wygórowane standardy moralne, myśli, że naszą żoną jest kobieta, którą nasza żona nie jest, ale chciałaby nią być" - napisano o akcji farsy.

Jak wyjaśniono, szef uważa naszą żonę za kochankę, "podczas gdy ta, która żoną nie jest coraz bardziej podoba się szefowi jako nasza żona". "I do tego oczywiście nasz przyjaciel, który wraca po pozostawioną na krótkie przechowanie dziewczynę, obraża szefa i wychodzi z naszą żoną" - dodano.

Autorką przekładu jest Emilia Miłkowska. Reżyseria – Tomasz Dutkiewicz. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Tomasz Dutkiewicz.

Występują: Katarzyna Kwiatkowska, Sandra Staniszewska, Anna Mrozowska, Tomasz Dedek, Jan Jankowski, Tomasz Dutkiewicz i Rafał Cieszyński.

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Premiera galowa "Na pełnych obrotach" - 1 stycznia o godz. 19 w stołecznym Teatrze Komedia (ul. Słowackiego 19 a). Kolejne przedstawienia - 2 stycznia oraz 11-12 lutego.

Źródło:

PAP