EN

26.05.2021, 16:19 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Don Giovanniego", koncert Leszka Możdżera, Simone Kermes i Vivici Genaux na 30. Festiwalu Mozartowskim

29 maja w Warszawskiej Operze Kameralnej odbędzie się premiera opery "Don Giovanni" w inscenizacji Michała Znanieckiego. W ramach 30. Festiwalu Mozartowskiego wysłuchamy również koncertów Leszka Możdżera i Simone Kermes.

fot. mat. teatru

PREMIERA "DON GIOVANNIEGO"

W czasie jubileuszowej edycji festiwalu nie może zabraknąć premier, dlatego też w dniach 29 maja - 1 czerwca chcielibyśmy zaprezentować naszym widzom "Don Giovanniego" w nowej inscenizacji Michała Znanieckiego.

Ilekroć to arcydzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta pojawia się w nowej odsłonie na operowym afiszu, skupia nań uwagę całego muzycznego świata.

Co sprawia, że i dzisiaj rozbudza ono wyobraźnię muzykologów i widzów? My sięgamy po ten tytuł, bo nie mamy wątpliwości, że to ponadczasowe arcydzieło.

2. MOZART JUNIOR FESTIWAL W WARSZAWIE

PREMIERA OPERY DLA DZIECI "BASTIEN I BASTIENNE"

W ramach 2 edycji Mozart Junior Festiwal przygotowaliśmy dla naszych widzów premierę "Bastien i Bastienne". Utwór ten to operowa opowieść dla dzieci, snuta przez młodego Mozarta, która pozwala dziecięcej widowni na oswojenie się z operową konwencją. Kilkanaście niewielkich, pogodnych numerów muzycznych, prosta fabuła, mówione dialogi pozwalające zrozumieć w pełni tekst, brak zbędnych postaci i wątków powodują, że to idealna opera pierwszego kontaktu.

Zapraszamy naszych najmłodszych widzów do Basenu Artystycznego

29 maja o godz. 10.00 i 12.00.

WIĘCEJ

4 czerwca o godz. 20.00 w Kościele pw. Wszystkich Świętych zabrzmi utwór zawsze wyczekiwany przez publiczność Festiwalu, czyli mozartowskie "Requiem". Od trzech dekad we wnętrzach warszawskich kościołów wracają wspaniałe frazy jednej z najbardziej owianych tajemnicą kompozycji w historii muzyki...

WIĘCEJ

Gościem 30. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie będzie jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych - Leszek Możdżer. Ten światowej klasy pianista wystąpi podczas koncertu "Jazz Meets Classic", gdzie zaprezentuje repertuar klasyczny w jazzowych aranżacjach.

Koncert odbędzie się 14 czerwca o godz. 19:00 w Filharmonii Narodowej.

W ramach jubileuszowej edycji Festiwalu wystąpi zjawiskowa Simone Kermes. Artystka zwana Królową Baroku, jest jedną z najwszechstronniejszych śpiewaczek naszych czasów. Wybitna sopranistka swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok, a jej nazwisko na koncertowym afiszu jest swoistym gwarantem sukcesu.

Gwiazda wraz z zespołem Amici Veneziani zaprezentuje się polskiej publiczności 6 czerwca o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

WIĘCEJ

Gwiazdą jubileuszowej edycji Festiwalu będzie światowej sławy mezzosopranistka Vivica Genaux. Śpiewaczka specjalizująca się w repertuarze barokowym zachwyca publiczność i krytyków na całym świecie niezwykle dynamiczną osobowością i mistrzowsko prowadzonym głosem. Artystka wystąpi we wspaniałych wnętrzach Zamku Królewskiego już 19 czerwca o godz. 17:00, a towarzyszyć jej będzie Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

WIĘCEJ

***

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.

Szczegółowe informacje dotyczące 30.Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie oraz bilety znajdują się na stronie: operakameralna.pl

Finałem Festiwalu będzie Wielka Gala Operowa w dniu 4 lipca.

Powołany do życia w 1991 roku Festiwal Mozartowski to fenomen w skali światowej. Na przestrzeni lat wykonano w jego ramach wszystkie dzieła sceniczne kompozytora. Warszawska Opera Kameralna była jedyną instytucją, która posiadała je w stałym repertuarze, wielokrotnie prezentując je poza granicami i podbijając serca melomanów m.in. Japonii, Omanu, Libanu i niemal całej Europy.

Jubileuszowa 30. edycja została przeniesiona ze względu na pandemię, z 2020 na 2021 rok.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne