EN

25.05.2021, 17:32 Wersja do druku

Warszawa. Premiera „Ach, jak cudowna jest Panama” Teatru Guliwer w plenerze!

mat. teatru

Już 5 czerwca Teatr Lalek Guliwer zaprosi widzów na pokaz premierowy i przedpremierowy spektaklu na podstawie książki autorstwa Janoscha pt. „Ach, jak cudowna jest Panama” w reżyserii i adaptacji Roberta Jarosza.

Premiera przedstawienia odbędzie się wyjątkowo w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego na Woli, który jest współorganizatorem wydarzenia premierowego.

„Więcej powietrza w teatrze, czyli premiera w plenerze” – to zaproszenie widzów na spektakl w Amfiteatrze, który znajduje się w samym sercu Parku Sowińskiego. Premiera zainauguruje otwarcie Amfiteatru po dwuletnim remoncie i jednocześnie pierwszym etapie przebudowy obiektu.

Przedstawienie „Ach, jak cudowna jest Panama” to spektakl o poszukiwaniu miejsca, w którym czujemy się najlepiej. Główni bohaterowie – Miś i Tygrysek zainspirowani napisem „Panama” ze skrzynki wyłowionej z rzeczki, decydują się na wspólną wyprawę w poszukiwaniu nowego domu. Czy wymarzoną Panamą okaże się miejsce pachnące bananami? A może Panama jest po prostu tam, gdzie czujemy się dobrze i bezpiecznie?

„Ach, jak cudowna jest Panama” to teatr spełniający się w drodze, inspirujący do odkrywania w tkance otaczającego nas miasta przyczółków dla utopijnej idei Panamy. I choć wiemy, że podążając drogą nakreśloną przez Janoscha wrócimy do naszych własnych domostw, to jednak wyruszyć warto. Warto odkrywać to, co opatrzone, powierzchownie poznane czy stereotypowo zepchnięte. Warto przez chwilę uprawiać miejski survival, poznawać innych mieszkańców miasta, a własną wyobraźnię potraktować jak domowe zwierzątko i od czasu do czasu wyprowadzić ją na spacer – mówi Robert Jarosz, reżyser spektaklu i autor adaptacji.

Spektakl łączący środki teatru lalek i teatru plastyki ruchu, przeznaczony jest dla widzów od 3 roku życia. Bilety na pokaz przedpremierowy i premierę spektaklu dostępne są w kasie teatru oraz na www.teatrguliwer.pl.

Patronat honorowy nad spektaklem objęła Ambasada Republiki Panamy w Polsce.

„Ach, jak cudowna jest Panama”
Autor: Janosch
Przekład: Emilia Bielicka
Adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz
Scenografia: Mária Bačová
Muzyka: Anna Stela
Choreografia: Weronika Pelczyńska, Magdalena Fejdasz, Monika Szpunar
Obsada: Joanna Borer, Elżbieta Pejko, Honorata Zajączkowska, Damian Kamiński, Krzysztof Prygiel
Inspicjent: Jacek Poniński
Miejsce i data premiery: Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego, Wola ul. Elekcyjna 17
Godz. 13:00 i godz. 17:30
Czas trwania: ok 60 minut

Źródło:

Materiał nadesłany