EN

22.10.2020, 08:14 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "2020: Burza" wkrótce w TR Warszawa

30 października o godz. 19.00 na scenie TR Warszawa/ATM Studio odbędzie się premiera "2020: Burza", najnowszego spektaklu TR Warszawa w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Scenariusz spektaklu współtworzą Grzegorz Jarzyna i Weronika Murek; opowieści na motywach "Burzy" Williama Szekspira.

fot. Tyndyk/Lach/ mat. teatru

Kolejne pokazy spektaklu odbędą się 31 października oraz 3-8 listopada o godzinie 19.00, również na scenie TR Warszawa/ATM Studio

Już 7 listopada o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy streaming najnowszej premiery TR Warszawa “2020: Burza”. Spektakl w reż. Grzegorza Jarzyny będzie transmitowany na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej online.trwarszawa.pl, dostępnej od 29 października br. 

2020: BURZA

"2020: Burza" to opowieść wielu wariantów – opracowywanych za pomocą nieustannie uczącej się sztucznej inteligencji. Na sceniczną historię nakładane są różne możliwe wersje tego, co mogło się wydarzyć i tego co rzeczywiście się wydarzyło – w sposób imitujący pracę ludzkiej pamięci. Specjalnie zaprojektowany dla spektaklu program AI (Artificial Intelligence) będzie gromadził w czasie rzeczywistym informacje i opinie od ekipy spektaklu oraz publiczności – zarówno obecnej na żywo w TR Warszawa/ATM Studio, jak i tej oglądającej streaming na platformie TR Online – poprzez udzielanie odpowiedzi na krótkie ankiety przed spektaklem. Na podstawie tych informacji system będzie podejmował decyzje o układzie wariantów scen, charakterze muzyki i oświetlenia. Ta sztuczna sieć neuronowa powstaje dzięki ludziom. Na bazie odpowiedzi ankietowych od publiczności oraz informacji od realizatorek i realizatorów, wykonawców i wykonawczyń program AI będzie doskonalił swoje umiejętności. Tym samym – będzie rozwijał rzeczywistość spektaklu "2020: Burza".

TWÓRCY I TWÓRCZYNIE

Reżyserem i współautorem scenariusza jest Grzegorz Jarzyna. Współautorką scenariusza jest Weronika Murek. Scenografię stworzył Fabien Lédé, kostiumy i charakteryzację - Anna Axer Fijałkowska, muzykę zaś skomponował Piotr Kurek. Za reżyserię wideo odpowiada Marek Kozakiewicz, za reżyserię światła Aleksandr Prowaliński; autorem choreografii jest Ivan Estegneev, a reżyserem dźwięku Piotr Domiński. Twórcą programu AI (Artificial Intelligence) do spektaklu jest Paweł Wawrzyński. Za animacje 3D odpowiada Kacper Shikeli, za wizualizacje 2D - Oliwia Szanajca-Kossakowska, a za Skany 3D - 3DMaster i Krystian Parol.

Spektakl współtworzą aktorki i aktorzy: Lech Łotocki (Alonso), Jacek Beler (Antonio), Justyna Wasilewska (Ariel), Sebastian Pawlak (Gonzalo), Natalia Kalita (Ferdynand), Tomasz Tyndyk (Kaliban), Mateusz Górski (Miranda), Agnieszka Podsiadlik (Prospero), Mateusz Więcławek (Sebastian), Monika Frajczyk (Stefano) oraz Sara Celler-Jezierska (Trinculo).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne