EN

30.08.2021, 08:45 Wersja do druku

Warszawa. Prapremiera spektaklu "Ja, Warszawa" w Teatrze Rampa - w piątek

W stołecznym Teatrze Rampa na Targówku 3 września odbędzie się prapremiera spektaklu muzycznego "Ja, Warszawa" w reżyserii Joanny Górniak i Anny Sandowicz. Przedstawienie zostało przygotowane przez twórców i uczestników programu "Otwarta Rampa".

fot. proj. Jerzy Martynów

"Spektakl muzyczny Ja, Warszawa to historia okupowanego miasta widziana oczami jego mieszkańców. Akcja przedstawienia rozgrywa się w ostatnie lipcowe dni 1944 r. na warszawskiej Pradze" - napisano na FB teatru.

Jak zaznaczono, "to tu, w kamienicy przy ul. Wileńskiej 11, jak w soczewce zobaczymy sąsiedzkie mikrohistorie tamtych czasów z muzyką inspirowaną warszawską nutą i cwaniackim sznytem".

Scenariusz na podstawie pomysłu Joanny Górniak napisała Maria Marcinkiewicz-Górna. Reżyseria - Joanna Górniak i Anna Sandowicz. Muzyka i kierownictwo muzyczne - Marek Lipski. Teksty piosenek - Aleksandra Potrykus-Wincza. Scenariusz sceny Teatru Baj - Małgorzata Suzuki. Choreografię opracowała Aleksandra Cacko-Putrzyńska. Step - Michał Wierzbowski. Przygotowanie wokalne - Miruna M. Chypś. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Eliza Parol. Szkice do projekcji i plakat zaprojektował - Jerzy Martynów. Za projekcje odpowiada Marcin Almert. Światło - Andrzej Kulesza. Dźwięk - Piotr Zaczek. Projekty i wykonanie lalek – Łukasz Kuczyński. Wykonanie lalek – Dorota Jędrak i Bożena Michalak.

Prapremiera - 3 września o godz. 19 w stołecznym Teatrze Rampa. Kolejne przedstawienia - 4 i 5 września br.

Spektakl muzyczny został sfinansowany i zrealizowany w ramach projektu rewitalizacyjnego "Otwarta Rampa", w którym Teatr Rampa na Targówku uczestniczy od 2016 r.

Źródło:

PAP