EN

26.07.2021, 10:03 Wersja do druku

Warszawa. Powstał portal Migrart.waw.pl

We wtorek 27 lipca Strefa WolnoSłowa zaprasza na spotkanie informacyjno-sieciujące dotyczące portalu Migrart.waw.pl, które odbędzie się w Warszawskiej Świetlicy Krytyki Politycznej na Jasnej 10 o godz. 18.00. 

fot. mat. organizatora

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich chętnych twórców i twórczyń migranckich oraz dla przedstawicieli i przedstawicielek instytucji kultury oraz organizacji, które zainteresowane są (teraz bądź w przyszłości) nawiązaniem współpracy z migrantami i migrantkami.

Migrart.waw.pl to platforma internetowa prezentująca sylwetki oraz prace twórców i twórczyń migranckich mieszkających w Warszawie, umożliwiająca sieciowanie i współpracę osób o różnym pochodzeniu kulturowym z instytucjami i organizacjami z sektora kultury i sztuki.

Na spotkanie gorąco zapraszamy wszystkich twórców i twórczynie migranckie, które chciałyby podzielić się swoimi doświadczeniami pracy w kulturze w Warszawie, ale też osoby, które zajmowały się twórczością artystyczną w swoim kraju pochodzenia, a w Polsce nie miały do tej pory na to szansy. Porozmawiamy o tym, jak wygląda współpraca stołecznych instytucji kultury z osobami migranckimi i uchodźczymi, podzielimy się doświadczeniami i wymienimy dobrymi praktykami.

Na spotkaniu wyjaśnimy też kwestie techniczne związane z formularzem zgłoszeniowym do migrart.waw.pl, zaprezentujemy strukturę portalu oraz porozmawiamy o spotkaniach sieciujących, które zaplanowane są na jesień 2021.

Start portalu przewidziany jest na połowę września.

Jeśli chcesz dołączyć do migrart.waw.pl już dziś, wypełnij formularz dostępny pod linkiem migrart.waw.pl

Portal migrart.waw.pl jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne