20 marca w Mazowieckiem Instytucie Kultury zrobi się wiosennie, a to za sprawą spektaklu „Kukła z wiejskiego podwórza”. Będzie to podróż przez polskie tradycje, a przewodnikami w tej kulturalnej wycieczce będą lalki. W spektaklu wykorzystano 20 kukieł, a całości dopełniają piosenki skomponowane przez Agnieszkę Glińską.
Wraz z profesorem Wyobraźni Hilarym Szczebrzeszyńskim będziemy celebrować Pierwszy Dzień Wiosny. Dzień, w którym słoneczko wiosennie zaczyna grzać, dzień, w którym wiosennie zaczynają śpiewać ptaki- otwórzcie oczy, nadstawcie uszy - wiosenne czary zaczynają działać!
Wiosna to niezwykły czas, który obfituje w polskie tradycje ludowe. Jedną z nich jest niewątpliwie topienie kukły Marzanny. Rytuał ten miał przywołać wiosnę i liczymy, że nam też się to uda!
Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński wyruszy z widzami do Kukiełkowa. W tej tradycyjnej polskiej wsi dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (topienie Marzanny, noc Sobótkowa, dożynki) i bawią się kukłami. Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana. W spektaklu wykorzystano 20 kukieł, a całości dopełniają piosenki skomponowane przez Agnieszkę Glińską.
Teatr pod Orzełkiem nauczy zarówno dzieci jak i dorosłych jak używać wyobraźni i cieszyć naturą, która nas otacza.
Po spektaklu zapraszamy na WARSZTATY TEATRALNO - PLASTYCZNE.
Występują: Ewa Gajewska-Jasińska, Mariusz Orzełek
Teatr pod Orzełkiem/ KUKŁA Z WIEJSKIEGO PODWÓRZA
Czas trwania: 45 min.
Spektakl dla dzieci: od 3. roku życia
Bilety: 15 zł dostępne w kasie MIK i na mik.waw.pl
Wydarzenie dostępne z pętlą indukcyjną.