EN

6.04.2022, 15:48 Wersja do druku

Warszawa. Poranek familijny i spektakl wg Czechowa w DK Śródmieście

10 kwietnia w Domu Kultury Śródmieście (Scena na Smolnej 9) w ramach Poranka familijnego odbędzie się pokaz spektaklu „O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce” Teatru Pacuś, a później Teatr na Progu zaprezentuje „Oświadczyny” i „Niedźwiedzia” w reż. Tomasza Zaroda.

10.04. | Niedziela | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś

„O Romusiu, o Emilce i zielonej koniczynce”

Spektakl dla dzieci od lat 3

scen. i reż. Igor Polak

wyst.: Joanna Polak i Igor Polak

bilety: 15 zł

Muzyczna baśń z duchu eko, z marionetkami sycylijskimi.

Główny bohater Romuś zostaje uwikłany w szereg zdarzeń, którym musi sprostać. Romuś źle doświadczony przez Szarego – uosobienie destrukcji natury – postanawia zrobić wszystko, aby go unicestwić. Na swojej drodze odnajduje wiele przejawów niszczycielskiej siły intruza, ale nie pozostaje wobec nich obojętny. Chce, aby znów można było cieszyć się kolorami przyrody. Miłość do Emilki, którą spotkał w czasie wędrówki, pomaga mu dotrzeć do celu. Pragnie uwolnić Zielonego, który ma mu pomóc w zwyciężeniu Szarego. Przedstawienie w sposób symboliczny pokazuje sposób, w jaki należy dbać o przyrodę i jak ją chronić.

10.04. | Niedziela | 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr na Progu

„Oświadczyny” i „Niedźwiedź”

spektakl wg Antoniego Czechowa

reż. Tomasz Zaród

wyst.: Barbara Buksińska, Wiola Głowacka, Klaudia Hasiuk, Magdalena Kacprzak, Julia Młotkiewicz, Julia Senderowska, Paweł Badysiak, Karol Szwej, Jasiek Wiewiórkowski

bilety: 10 zł

Teatr Na Progu powstał w 2006 roku i jest grupą artystyczną Domu Kultury Śródmieście. Tworzy go młodzież, nad którą opiekę artystyczną sprawuje Tomasz Zaród. Podstawowym założeniem pracy zespołu jest kształtowanie i rozwój umiejętności warsztatowych. Grupa dąży do tego, aby stać się teatrem, który mówi ze sceny jednorodnym, charakterystycznym dla siebie językiem, zarówno w obszarze treści, jak i formy. Teatr Na Progu w swoim dorobku ma wiele premier, m.in.: „Radio” wg Ireneusza Iredyńskiego, „Lekcję” wg Eugène Ionesco, „Świętoszka” wg Molièra czy „Idiotę” wg F. Dostojewskiego.

Tomasz Zaród – aktor, reżyser, literat, dotychczas etatowo związany z dziewięcioma teatrami w Polsce i za granicą, z wieloma współpracował. Zagrał w około 150 premierach teatralnych, w kilkudziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych, pracował także w dubbingu. Laureat wielu nagród indywidualnych i zespołowych na festiwalach w kraju i za granicą – najbardziej ceni Małą Ogródkową zdobytą w Konkursie Teatrów Ogródkowych w 2004 r. za spektakl „Czekałem na ciebie” własnego autorstwa, we własnej reżyserii oraz współwykonaniu, a także nagrodę im. Romana Brandstaettera na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu.

Źródło:

Materiał nadesłany