EN

14.01.2022, 12:17 Wersja do druku

Warszawa. Poranek familijny i koncert operowo-operetkowy w DK Śródmieście

Inne aktualności

16 stycznia w Domu Kultury Śródmieście odbędzie się pokaz spektaklu "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie" w ramach Poranka familijnego. Tego samego dnia będzie można wysłuchać koncertu "Niech żyje opera" w wykonaniu Grupy Operowej.

16.01. | Niedziela | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pomarańczowy Cylinder

„Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”

Spektakl dla dzieci od lat 3

reż. Elżbieta Supczińska

scenogr. i kostiumy: Anna Mondrzejewska, Halina Krotofil, Adam Krotifil

wyst.: Michał Supcziński, Adam Krotofil

bilety: 15 zł

„Profesorek Wodorek i Superbohaterowie” brzmi intrygująco, prawda? I o to chodzi! Bo taka rola gospodarzy i głównych bohaterów tego szalonego, edukacyjnego show.

Aby zaskoczyć najmłodszych ciekawskich widzów, a dorosłych wprawić w osłupienie – zrobią oni wszystko, opowiadając o nauce w sposób: lekki, łatwy i przyjemny, a przede wszystkim z duuużym przymrużeniem ona.

Profesorek Wodorek już dziś zaprasza dzieci do swojego laboratorium, gdzie stworzy z nimi szaloną orkiestrę, która w rockandrollowym stylu rozweseli największego ponuraka. A wtórować mu będą prawdziwi Superbohaterowie, których można spotkać w każdym domu!

Spektakl otwiera oczy na problemy higieny oraz niektóre nawyki, więc pierwsze skrzypce zagrają w nim bakterie, wirusy oraz różne ważne dla życia człowieka części ciała.

16.01. | Niedziela | 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

20 LAT DKŚ – RETROSPEKTYWA

Grupa Operowa

„Niech żyje opera”

Koncert operowo-operetkowy

wyst.: Michał Bogdanowicz, Joanna Jabłońska, Piotr Kędziora, Magdalena Kunce, Sylwia Sawka, Adam Sychowski (akompaniament)

bilety: 20 zł

Koncert wspomnieniowy zaaranżowany przez byłych członków Grupy Operowej Lakme, działającej w Domu Kultury Śródmieście do 2014 r. Artyści koncertowali na wielu polskich i zagranicznych scenach operowych, odnosili liczne sukcesy, m. in. we Włoszech, w Hiszpanii, Francji, Japonii i Kanadzie.

W trakcie tego jednego wyjątkowego wieczoru zaprezentują znane pieśni operowe i operetkowe.

Źródło:

Materiał nadesłany