EN

27.05.2021, 14:48 Wersja do druku

Warszawa. Polska prapremiera "Ławeczki w słońcu" w PROMie Kultury

2 czerwca w PROMie Kultury odbędzie się polska prapremiera amerykańskiej sztuki „Ławeczka w słońcu” Rona Clarka w reż. Dariusza Taraszkiewicza.

fot. mat. teatru

Polska prapremiera przeboju amerykańskiej sceny teatralnej. Autor sztuki współpracujący z Melem Brooksem zaprasza na spotkanie z trojgiem zabawnych postaci. 

 Dwóch tetryków – co się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch. Podobnie jak w innych pensjonariuszy domu seniora „Ogród w Dolinie” (bez ogrodu i bez doliny zresztą), bo Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system. Czy zostanie z nimi na dłużej?

Ta serdeczna komedia z happy endem jest radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania. W naszym przedstawieniu z humorem i wdziękiem życie smakują: Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski i Wojciech Wysocki. 

Jak się bawić to na „Ławeczce w słońcu”.

Zapraszamy!

Bilety na miejscu – 50 zł, online – 25 zł.

2.06.(środa)

17.30 i 20.00 Teatr Kępa: „Ławeczka w słońcu” Ron Clark – PREMIERA

Spektakl dofinansowany ze środków Funduszu Wsparcia Kultury

Produkcja: Teatr Skene Warszawa 

Koprodukcja: Dom Kultury w Rawiczu 

Partner: Prom Kultury Saska Kępa 

Strona: promkultury.pl 

FB: https://www.facebook.com/events/160257346047392/ i https://www.facebook.com/events/203861591400922/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne