EN

12.10.2020, 08:25 Wersja do druku

Warszawa. Platforma edukacji teatralnej KORCZAK ONLINE – do końca października

Do końca października na darmowej platformie edukacyjnej KORCZAK ONLINE (korczakonline.pl) można obejrzeć wybrane spektakle ostatnich lat związane z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży oraz warsztaty związane z działalnością Ogniska Teatralnego „U Machulskich”.

mat. organizatora

Jak poinformowała PAP Majka Duczyńska, ASSITEJ Polska "przez cały październik udostępnia za darmo platformę KORCZAK ONLINE". "W każdą niedzielę października, o godz. 17 organizatorzy zapraszają na premierową transmisję wybranego tytułu spektaklu dla dzieci na korczakonline.pl" - napisała.

Na 11 października zaplanowano premierę transmisji spektaklu o przygodach bohaterów widowiska "Indianie" Teatru 21 i Nowego Teatru w Warszawie.

"Dzieci poznają świat 12-letniego Benjamina w spektaklu Dziki Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu (premiera transmisji 18 października). Ostatnim przedstawieniem będzie Kopciuszek z Narodowego Starego Teatru w Krakowie (premiera transmisji 25 października" - zapowiedziała Duczyńska, dodając, że wszystkie spektakle wyświetlane będą z audiodeskrypcją.

Jak wyjaśniła, na platformie KORCZAK ONLINE pojawi się również cykl działań pt. "Ogniska Online", które wykorzystują narzędzia teatralne zgodnie z założeniami brytyjskiej dramy. "Działania przygotowane przez legendarne Ognisko Teatralne U Machulskich zostały stworzone z myślą o wsparciu pracy nauczycieli podczas lekcji szkolnych skierowanych dla dzieci w wieku 4-8 lat" - wyjaśniła.

"Chcielibyśmy, żeby KORCZAK ONLINE był w tym trudnym czasie miejscem bezpiecznego spotkania dla wszystkich, którzy kochają teatr oraz tych, którzy go dopiero poznają. Mamy nadzieję, że będziemy gościć tu nie tylko naszą młodą publiczność, ale także nauczycieli, pedagogów teatru i artystów. Według nas bez kultury i sztuki, a więc i bez teatru, nie da się wychować wrażliwych, świadomych i otwartych na świat ludzi" - napisał dyrektor artystyczny Festiwalu "KORCZAK DZISIAJ" Wojciech Faruga.

fot. Bartek Warzecha

Platforma KORCZAK ONLINE zapowiada 24. Międzynarodowy Festiwal Teatralny dla Dzieci i Młodzieży "KORCZAK DZISIAJ", który odbędzie się w listopadzie w formie hybrydowej.

Festiwal "KORCZAK DZISIAJ" został stworzony w 1994 r. przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od początku promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora "Króla Maciusia I".

Jak podkreślono, w założeniu miało to być "wielkie święto małego człowieka, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym widzem".

Szczegółowy program znajduje się na stronach korczakonline.plfacebook.com.

Organizatorem platformy Polski Ośrodek ASSITEJ - jeden z 74 narodowych ośrodków Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży (Association Internationale du Theatre Pour l'Enfance et la Jeunesse). ASSITEJ Polska powstał w 1981 r.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne