EN

23.09.2022, 18:02 Wersja do druku

Warszawa. Październik w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

„Obsesje” / fot. Ewa Krasucka / mat. Archiwum Artystycznego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Świętujcie Międzynarodowy Dzień Muzyki z Teatrem Wielkim. 1 października rozpocznie się sprzedaż biletów na wydarzenia od 1 stycznia 2023. Tylko w tym szczególnym dniu będą dostępne dla wszystkich ze zniżką 20%. A w 2023 roku czekają na nas premiery oper Moc przeznaczenia Verdiego, Maria de Buenos Aires Piazzolli oraz Peter Grimes Brittena, a także baletu Beethoven i szkoła holenderska.

PREMIERA Chorus Opera

Pierwsza premiera operowa w nowym sezonie zapowiada się przebojowo. Podczas widowiska z chórem Teatru Wielkiego w roli głównej usłyszymy wybór słynnych scen chóralnych z dzieł wielu mistrzów gatunku – od Bizeta po Wagnera. Barwny i pełen energii spektakl Chorus Opera już od 7 października.

BALET Obsesje

Choreografowie i ich obsesje – na temat perfekcji, seksualności, muzyki. Wieczór baletowy Obsesje w trzech częściach w choreografii Krzysztofa Pastora i Emila Wesołowskiego do muzyki Schuberta, Karłowicza, Schnittkego i Góreckiego już od 30 września na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego.

1-2 października, Weekend seniora z kulturą

Teatr Wielki - Opera Narodowa przyłącza się do akcji Weekend seniora z kulturą w dniach 1-2 października. Osoby powyżej 60 roku życia na wszystkie wydarzenia w ramach akcji mogą zakupić bilety w cenie 1 zł (do nabycia w kasach teatru i online). Zapraszamy!

SZALONE DNI MUZYKI

Szalone Dni Muzyki już od dziś przez cały weekend. W programie ponad 30 wydarzeń dla dużych i małych. Są jeszcze bilety, m.in. na Romantyczne inspiracje operowe, Romantyzm? fantastycznie!, Państwo Mahler oraz Bazylkowe historie…

BALET Mąż i żona w Györi

Historia miłosnego czworokąta, czyli balet Mąż i żona Anny Hop, zostanie zaprezentowany 9 października w Györi Balett na Węgrzech. Pokaz spektaklu ma miejsce w ramach programu Instytutu Adama Mickiewicza „44 x Mickiewicz”. Współorganizatorem projektu jest Instytut Adama Mickiewicza.

Źródło:

Materiał nadesłany