EN
24.03.2021, 13:59 Wersja do druku

Warszawa. "Pani Dalloway" na VOD i spotkanie z Mają Komorowską w Teatrze Dramatycznym

Od najbliższej soboty, 27 marca, na platformie VOD Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy będzie można oglądać „Panią Dalloway” Virginii Woolf w reżyserii Magdaleny Miklasz.

fot. Krzysztof Bieliński

Jeden dzień z życia Klarysy Dalloway (Agnieszka Roszkowska) – kobiety targanej uczuciami i namiętnościami. Virginia Woolf (Anna Stela) odsłania to, co ukryte za fasadą ładu, harmonii i rodzinnego szczęścia. Postać pisarki zostaje wprowadzona do przedstawienia i to ona powołuje do życia inne osoby dramatu. Virginia prowokuje sytuacje między nimi, podpuszcza je, bawi się emocjami, ale jej ironiczne spojrzenie na ich wady, pełne jest czułości i poczucia humoru. Virginia próbuje znaleźć sens swojego życia poprzez zrozumienie tworzonych postaci.

"Spektakl przepełniony zmysłowością, refleksyjny, z elementami tajemniczej baśniowości pięknie oddaje zawiłości ludzkiego umysłu, ścieżek, którymi spaceruje nasza świadomość. Jak w gąszczu tego świata odnajdują się kobiety, przez lata dążące do niezależności i odrzucenia konwenansów? Czy jest w nim miejsce dla samotnych wędrowców, kreatorów marzeń i idealnych rzeczywistości? Może proza Virginii Woolf i spektakl oparty na jej powieści choć trochę pomoże w odpowiedzi na to pytanie" - pisał w recenzji przedstawienia Wiesław Kowalski (Teatr dla wszystkich).

Premiera odbyła się 26 lutego 2021 r. na Małej Scenie, a online "Pani Dalloway" będzie dostępna od najbliższej soboty 27 marca od godziny 19.00. Bilety w cenie 20 zł: online.teatrdramatyczny.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą VOD na powyższej stronie.

fot. Stefan Okołowicz

Natomiast ramach cyklu Mój Dramatyczny jest nam niezwykle miło zaprosić na spotkanie z Mają Komorowską - 29 marca o godz. 19.00.

Od 25 lat podziwiamy jej rolę Winnie w „Szczęśliwych dniach” Becketta w reżyserii Antoniego Libery. Była pamiętną Marią w „Wymazywaniu” Bernharda w inscenizacji Krystiana Lupy. Zagrała również w innych spektaklach tego reżysera w Teatrze Dramatycznym: „Niedokończonym utworze na aktora” i „Na szczytach panuje cisza”. O tych doświadczeniach, a także o ludziach, z którymi pracowała, opowie Maja Komorowska w cyklu Mój Dramatyczny. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek.

Emisja spotkania odbędzie się 29 marca o godz. 19.00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.

Wydarzenie na Facebooku

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak i Maciejem Prusem.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne