EN

2.03.2021, 15:46 Wersja do druku

Warszawa. Otwarcie po przerwie sceny w Małej Warszawie - w piątek

Spektaklove wraca do gry i po przerwie 5 marca otwiera scenę w Małej Warszawie "astronomicznie zabawnym spektaklem o układach międzyludzkich" pt. "Dobrze się kłamie" w reżyserii Marcina Hycnara.

mat. teatru

"Spektaklove i producenci komediowych hitów Boeing BoeingImięLudzie inteligentni sięgnęli po przebój kinowy Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Adaptację oraz tłumaczenie przygotował Bartosz Wierzbięta - mistrz dowcipnych dialogów, znany między innymi ze Shreka i Pingwinów z Madagaskaru" - poinformowała PAP Hanna Białoń.

Jak wyjaśniła, "dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku spektakl Dobrze się kłamie wyreżyserował Marcin Hycnar".

"To pełne wrażliwości i nastrojowości połączenie lekkiej komedii i gorzkiego dramatu, osadzone w duchu oczyszczającego oraz błyskotliwego dialogu" - czytamy o przedstawieniu, które powstało na podstawie filmu Paola Genovese.

"Grupa przyjaciół co jakiś czas spotyka się na kolacji. Tym razem planują wspólnie oglądać zaćmienie księżyca. Jego fazy według wielu wierzeń wpływają na nasze zachowanie i nastrój. Ludzie mogą stać się nieprzewidywalni..." - czytamy w opisie spektaklu.

"Zaczęło się jak zwykle. Żarty, ploteczki, docinki - jak to wśród przyjaciół - wesoło. Do czasu, gdy ktoś zaproponował grę. Co stanie się, kiedy wszyscy podzielą się zawartością swojego telefonu, ujawnią maile i SMS-y? Szybko okazuje się, że w ten sposób na jaw zaczynają wychodzić kolejne tajemnice skrywane nie tylko przed znajomymi, ale głównie współmałżonkami" - napisano o akcji przedstawienia.

Jak wyjaśniono, "w towarzystwie dochodzi do kolejnych konfliktów, które trudno jest zażegnać".

Adaptacja - Bartosz Wierzbięta. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Martyna Kander.

Występują: Olga Bołądź/ Magdalena Lamparska, Katarzyna Kwiatkowska, Anita Sokołowska, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć/ Piotr Grabowski, Bartłomiej Topa/ Przemysław Sadowski i Wojciech Zieliński.

Przedstawienie miało swoją premierę 5 grudnia 2019 r. w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Będzie prezentowane na scenie Spektaklove w Małej Warszawie - od 5 do 8 oraz 27-28 marca br.

Źródło:

PAP