EN

16.10.2020, 10:22 Wersja do druku

Warszawa. Oświadczenie TR Warszawa w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy

Zespół TR Warszawa wystosował oświadczenie w związku z wczorajszym ogłoszeniem wprowadzenia od 17 października 2020 roku czerwonej strefy na terenie m.st. Warszawy.

mat. teatru

Jesteśmy zdeterminowani, by możliwie jak najdłużej prowadzić działalność sceniczną. Spotkania w jednym miejscu i czasie oraz wymiana energii między twórcami i twórczyniami, zespołem aktorskim a publicznością decyduje o specyfice teatru i buduje wokół niego świadomą, odpowiedzialną wspólnotę. Obecna rzeczywistość ponownie daje odczuć nam wszystkim niepewność wynikającą z niestabilnej sytuacji. W tym trudnym okresie kontakt z kulturą może być oparciem, które daje poczucie sensu i nadziei na przyszłość.

TR ONLINE. TRANSMISJE PREMIER I SPEKTKALI TR 

Kontynuujemy prezentację naszych repertuarowych przedstawień oraz premier na scenach TR Warszawa/Marszałkowska 8 i TR Warszawa/ATM Studio. Aby pozostać teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa – kontynuujemy także program wydarzeń TR Online, który rozpoczęliśmy akcją ”Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” wiosną tego roku.

Już 7 listopada br. o godzinie 19.00 w ramach programu TR Online odbędzie się pierwszy streaming najnowszej premiery TR Warszawa “2020: Burza” w reż. Grzegorza Jarzyny. “2020: Burza” będzie transmitowana na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej TR ONLINE, dostępnej od 29 października br.

Kolejne streamingowane spektakle m.in.: listopadowa premiera “Marii Klassenberg” w reż. Katarzyny Kalwat oraz grudniowa premiera “Onko” w reż. Weroniki Szczawińskiej. W ramach TR Online tej jesieni transmitowane na żywo będą także spektakle z repertuaru TR: m.in. “Inni ludzie” i “Między nami dobrze jest” w reż. Grzegorza Jarzyny, "Stream" w reż. Katarzyny Minkowskiej oraz “Cząstki kobiety” w reż. Kornéla Mundruczó.

Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń, będzie nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online chcemy stać się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury – dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata. Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania – także za pośrednictwem Internetu.

Dbajmy o siebie nawzajem.

Do zobaczenia w teatrze!

Zespół TR Warszawa

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne