EN

23.07.2021, 18:11 Wersja do druku

Warszawa. Ostatni tydzień lipca w Klubie Komediowym

mat. organizatora

One night stand
23.07 godz. 19.00 | Klub Komediowy |

Dwie osoby budzą się koło siebie po nieplanowanej, wspólnie spędzonej nocy. Jest dziwnie. Poczucie winy i skrępowania wisi w powietrzu, jest niemal namacalne. Jedno z nich próbuje skompletować części swojej garderoby, jednocześnie zamawiając ubera. Drugie niezgrabnie proponuje kawę, starając się odtworzyć w pamięci bieg wczorajszego wieczora.

Zapraszamy na spektakl, w którym podejrzyjmy trzy różne pary, i przyjrzyjmy się, jakie konsekwencje miał dla nich – wydawałoby się nieznaczący – one night stand. To widzowie zdecydują, gdzie poznali się bohaterowie spektaklu. Natomiast dalszy przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych postaci. Jedna taka noc, i jeden taki poranek. Zatem… przypomnij mi, jak masz na imię?

Bilety: 35 zł

Miss PMS – spektakl impro PREMIERA
23.07 godz. 21.00 | Klub Komediowy |

Dziś gala finałowa wyborów Miss PMS! Przed Państwem nasze obiecujące kandydatki: Irytacja, Wzruszenie, Przygnębienie i Zmęczenie. Wszystkie mają apetycznie opuchnięte łydki, ich włosy układają się „zawsze, ale akurat nie dziś”, a w ich oczach kręcą się łezki na widok (dajmy na to) tynku odłażącego od ściany bloku, w którym nawet nie mieszkają. Każda stara się unikać używek – w tym soli, uprawiać regularnie jogę, pilates i stretching, wysypiać się (mimo że do 3 nad ranem oglądają na przemian Instagram i Netfliksa), tylko jakoś… no, czasem im to nie wychodzi… Nasze kandydatki są jednak zdeterminowane i konsekwentne! I zrobią wszystko, aby zostać Miss PMS i móc przepasać się jedwabistą, szkarłatną szarfą! Nawet, jeśli za miesiąc będą musiały przekazać koronę którejś z pretendujących do tytułu koleżanek.

Zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany powstały w oderwaniu od wszelkiej tradycji wyborów Miss Polski, za to inspirowany kobiecością, emocjami, zachowaniami bez wyraźnego powodu i irracjonalnością cykliczności życia. To spektakl dla kobiet, i nie tylko. Także jeśli jesteś w którejś z tych grup (czyli „kobiety” albo „nie tylko kobiety”), lubisz absurdalne (a czasem ciut złośliwe) poczucie humoru, no i masz wolny wieczór – przyjdź koniecznie!

Miss PMS to duet improwizatorek Karoliny Norkiewicz i Marty Podobas.

Bilety: 30 zł

Klub Komediowy & Gutek Film – improwizują „Weselny toast”
24.07 godz. 20.00 | Rakieta Klub |

Sezon ślubny w pełni! Chyba nie ma ludzi mających obojętny stosunek do rytuałów weselnych: albo się je kocha, albo nie znosi. Jeśli dostajesz gęsiej skórki na samą myśl o tańczeniu wężyka albo kaczuszek, jeśli lękiem napawa cię wizja small talków z dawno niewidzianym wujem „ze mną się nie napijesz” Jerzym albo cioteczną kuzynką babci „ja w twoim wieku miałam już dwoje dzieci” Jadzi, i jeśli kołysząc się w rytm przyśpiewki „na lewo, na prawo, w górę i w dół”, fantazjujesz na temat nagłej niedyspozycji wodzireja – mamy coś dla Ciebie!

W związku ze zbliżającą się premierą filmu „Weselny toast” w reżyserii Laurenta Tirarda Klub Komediowy i Gutek Film zapraszają na wydarzenie, które może pomóc Wam nieco oswoić postweselną traumę. Już od 30 lipca możecie pójść do kina na francuską komedię, której główny bohater – Adrien – zostaje poproszony o wygłoszenie przemowy na weselu siostry. Tylko co miałby powiedzieć nowożeńcom, skoro właśnie rozstał się z miłością swojego życia?

A w oczekiwaniu na seans w kinie Muranów przyjdźcie na spektakl improwizowany, podczas którego przedpremierowo zobaczycie wybrane fragmenty „Weselnego toastu”. Zainspirowani nimi improwizatorzy i improwizatorki z Klubu Komediowego zagrają serię komentujących scen. Romantyczna miłość, odrobina nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów – to wszystko znajdziecie w filmie Tirarda, a także – na scenie w klubie Rakieta!

Więcej informacji o filmie „Weselny toast” znajdziecie na stronie kina Muranów.

Bilety: 35 zł

Opowieści po prosecco | PREMIERA
28.07, godz. 19.00 | Rakieta Klub |

Spotkanie z twoimi psiapsi przy bąbelkach. Opowiadacie sobie, co tam w pracy („Nic nowego, stara bieda.”), o planach kupna mieszkania z X („W ogóle to myślimy o czymś na przedmieściach. Pod kątem dzieci. Nie, spokojnie! Nie jestem! Ale może kiedyś, w niedalekiej przyszłości”), o nowym salonie fryzjerskim, polecanym przez znajomą z zajęć pole dance („Kochana, pięknie ci zrobił ten kolor. Bardzo naturalnie.”). Wraz z drugim kieliszkiem jedna z was niespodziewanie pęka. Słone łzy kapią do kieliszka, więc dolewacie jej proseczja – a in proseczjo veritas! Nagle okazuje się, że w robocie szykuje się fuzja, i nikt nie może być pewny swojego stanowiska. Domu na przedmieściach nie będzie, bo X w międzyczasie stał się EX. A odrosty na dwa palce może i wyglądają naturalnie, ale taki sam efekt możesz uzyskać sama, oszczędzając cztery stówy na fryzjerze! Nie wiedzieć kiedy, pęka kolejna butelka (trzecia?) wina, a WSZECHŚWIAT JEST MUSUJĄCYM OCEANEM! Niekoniecznie schłodzonym.

Zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany inspirowany rozmowami z BFF przy winku. O czym się mówi? Co zataja? Który kieliszek prosecoo uwalnia tamę taktu, szczerości, a nawet przyzwoitości? Kto straci przyjaciół, kto godność, i kto za to wszystko zapłaci rachunek?

Bilety: 35 zł

Maciej Buchwald i Bartosz Młynarski prezentują: Przypały
29.07 godz. 20.00 | Rakieta Klub |

Stary, ale przypał.. czyli Maciek Buchwald i Bartek Młynarski związani z grupą Klancyk zapraszają na wieczór scen wymyślanych na żywo i bez scenariusza.

Komandorze, nie możemy wylądować na tej planecie, jest zrobiona z… leguminy! PRZYPAŁ!

Tak naprawdę królewskie klejnoty skradła… królowa Elżbieta. PRZYPAŁ!

Taxi, szybko za tamtym samochodem, tak, za tym, który prowadzi małpa. PRZYPAŁ!

Wieczór zakłada dużo irracjonalnych scen i wydarzeń, które mogą doprowadzić do jednej spójnej historii albo do wielu niepowiązanych ze sobą wydarzeń. Jednym słowem PRZYPAŁ!

Bilety: 30 zł

Źródło:

Materiał nadesłany