EN
13.06.2022, 20:11 Wersja do druku

Warszawa. „Osiemnastka” Teatru Młyn i Teatru Rampa

Koprodukcja Fundacja Artystyczna Młyn i Teatru Rampa, to spotkanie teatru tworzonego przez NGO z warszawską instytucją kultury, ale także spotkanie dwóch środowisk teatralnych, które poszukują realnego kontaktu z widzem oraz teatralnego języka do rozmowy o tym, co nas otacza. Owocem tej współpracy jest właśnie "Osiemnastka" w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej.

mat. teatru

Trzy rodziny urządzają wspólnie 18-te urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy. Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież... zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan? I – co teraz?

Zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami. Tytułowa „Osiemnastka” zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia „w wieku średnim”...

Spektakl realizowany w koprodukcji Teatru MŁYN i Teatru RAMPA na Targówku. Tekst spektaklu powstał w ramach Stypendium ZAIKS.

Obsada: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk, Dominika Łakomska, Paweł Pabisiak
Muzyka: Scenografia/kostiumy: Marianna Lisiecka-Syska
Reżyseria światła: Daniel Sanjuan Ciepielewski
Produkcja: Zosia Bardzińska

Premiera już 28 czerwca, kolejne pokazy: 29, 30 czerwca w Teatrze Rampa.

link do wydarzenia na FB: OSIEMNASTKA 

Źródło:

Materiał nadesłany