EN

20.04.2024, 09:23 Wersja do druku

Warszawa. Osiem osób zakwalifikowano do II etapu konkursu na dyrektora Teatru Lalka

Osiem osób przechodzi do drugiego etapu konkursu na dyrektora Teatru Lalka w Warszawie. Komisja konkursowa zbierze się ponownie w maju - poinformowano w piątek na stronie Urzędu Miasta st. Warszawy.

"Do drugiego etapu przechodzą (w kolejności alfabetycznej): Waldemar Dolecki, Dariusz Jarosiński, Jarosław Kilian, Arkadiusz Klucznik, Marianna Piskorz, Katarzyna Sołtys, Katarzyna Taracińska-Badura i Joanna Zdrada" - napisano w informacji.

Jak wyjaśniono, komisja konkursowa obradowała w składzie: Artur Jóźwik (przedstawiciel Miasta Stołecznego Warszawy, przewodniczący Komisji), Aneta Subda-Kamola i Magdalena Klepczarek (przedstawicielki Miasta Stołecznego Warszawy); Alicja Morawska-Rubczak i Wojciech Brawer (przedstawiciele Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego); Monika Szela (przedstawicielka Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów), Zbigniew Niecikowski (przedstawiciel Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA), Sergii Oberemok (przedstawiciel Organizacji Zakładowej nr 707 NSZZ "Solidarność" w Teatrze Lalka) i Grzegorz Feluś (przedstawiciel zespołu pracowników Teatru Lalka).

W posiedzeniu komisji konkursowej uczestniczyła również radczyni prawna, która potwierdziła ważność podjętych decyzji i ich zgodność z zapisami Zarządzenia Prezydenta m.st. Warszawy.

Jak wyjaśniono, drugie posiedzenie Komisji, podczas którego zostaną przeprowadzone indywidualne rozmowy z kandydatami i kandydatkami, odbędzie się w maju.

Miasto Stołeczne Warszawa 17 lutego ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora stołecznego Teatru Lalka, na pięć kolejnych sezonów artystycznych.

Dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Lalka od 2016 r. jest historyk sztuki i reżyser, dr hab. Jarosław Kilian. Kierownikiem muzycznym teatru jest Grzegorz Turnau.

Źródło:

PAP