EN

30.11.2020, 13:56 Wersja do druku

Warszawa. Około 1800 osób uczestniczyło w premierze online "2020: Burzy" z TR Warszawa

Transmitowana 27 listopada prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio premiera online “2020: Burzy” w reżyserii Grzegorza Jarzyny na podstawie scenariusza Grzegorza Jarzyny i Weroniki Murek, została obejrzana na ponad 900 ekranach; szacujemy, że za pośrednictwem internetu w premierowym pokazie wzięło udział ok. 1800 osób w kraju i za granicą.

fot. Monika Stolarska

Premierowa publiczność wzięła także aktywny udział w transmitowanym ze sceny spotkaniu z zespołem twórczym zaraz po zakończeniu premierowego przedstawienia. Rozmowę prowadziła Agnieszka Szydłowska; w spotkaniu wziął udział także gość specjalny, Edwin Bendyk. Zachęcaliśmy publiczność do mailowego zadawanie pytań twórcom i twórczyniom; pytania, opinie, wrażenia i komentarze przekazywane były zespołowi podczas spotkania. 

ZOSTAŃ Z NAMI, NIE WYCHODŹ Z TEATRU

Zarówno podczas wiosennego lockdownu – w ramach zainicjowanej przez TR Warszawa akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru”, w której wzięło udział ponad 50 tysięcy osób – jak i przy okazji pierwszego tej jesieni teatralnego wydarzenia sceny TR Online przekonaliśmy się, że czas pandemii i izolacji paradoksalnie pozwala na zmniejszenie dystansu między zespołem teatru, zaproszonym do współpracy zespołem twórczo-realizatorskim a publicznością.

“Ogromne podziękowania całemu Zespołowi za wytęsknione wzruszenia teatrem - po raz drugi w życiu w tej formie, ale równie dotkliwe, jak w żywym. Świetny spektakl, szczególnie drugi akt! Fantastyczni aktorzy! Dziękuję!”; “Genialna realizacja, bardzo dziękuję. Odczucie jakby było się prawie na scenie. Głębia możliwości interpretacyjnych, drążenie możliwości i absurdów życia…”; “Bardzo dziękuję za dzisiejsze przedstawienie i gratuluję wszystkim twórcom. (...) Odniesienia do bieżących wydarzeń były jasne. Cieszę się, że mogliście zrobić to przedstawienie i je pokazać”; “Ujął mnie ogrom tego przedsięwzięcia, przepiękna charakteryzacja, jakaś taka magiczna dziwność. Bardzo chętnie obejrzę spektakl w teatrze, kiedy będzie to możliwe. Bardzo dziękuję za możliwość obejrzenia premiery”; “Dziękuję za ten spektakl, za to, że jest wyrazem wrażliwości na to, co się wokół nas dzieje, za pomysłowości twórców, wspaniałą grę aktorów i doskonałe przygotowanie od strony technicznej” – to tylko niektóre z komentarzy przesłanych przez widzki i widzów na adres [email protected], zaraz po zakończeniu premierowego spektaklu online “2020: Burza”.

Żywe, pełne zaangażowania reakcje utwierdzają nas w przekonaniu, że jako teatr publiczny realizujemy ważną społecznie misję: budujemy wspólnotę emocji i wartości, w których może odnaleźć się współczesny człowiek. Nieważne, czy jej miejscem jest sala teatralna, czy wirtualna scena TR Online.

Dziękujemy wszystkim za spędzenie tego wyjątkowego premierowego wieczoru razem z zespołem TR Warszawa!

"CZĄSTKI KOBIETY" I "MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST"

GRUDNIOWE STREAMINGI LIVE W TR WARSZAWA

W grudniu, w ramach programu TR Online, odbędą się m.in. dwa pokazy “Cząstek kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, spektaklu na podstawie scenariusza Katy Weber, napisanego na specjalne zamówienie TR Warszawa. Wielokrotnie zapraszana na festiwale w kraju i na świecie oraz nagradzana teatralna wersja "Cząstek kobiety" transmitowana będzie dwukrotnie – 18 i 19 grudnia prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.

Miło mi poinformować Państwa również, że w ostatni dzień 2020 roku, 31 grudnia odbędzie się transmisja  spektaklu “Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: online.trwarszawa.pl.

PLATFORMA TR ONLINE

Na platformie wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologie transmitowane są najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne