EN
24.11.2022, 12:13 Wersja do druku

Warszawa. Okaż pomocną dłoń Akademii Teatralnej

Już dziś, 24 listopada, o godzinie 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium, odbędzie się wyjątkowy koncert „Artyści dla Akademii Teatralnej”.

fot. mat. organizatora

Radio Nowy Świat, które jest pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia, postanowiło, przy pomocy kampanii informacyjnej oraz koncertu solidarnościowego, zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania resortu kultury, któremu to publiczne szkolnictwo artystyczne podlega. Koncert został wyprzedany w ciągu jednego dnia. Zainteresowani wydarzeniem, którym nie udało się kupić biletu, będą mogli wysłuchać koncertu na antenie Radia Nowy Świat, a osoby, którym los uczelni nie jest obojętny będą miały możliwość wsparcia finansowego poprzez zrzutkę założoną przez samorząd studencki Akademii Teatralnej, uruchomioną w dniu koncertu.

Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie Akademii i umożliwienie jej realizację zadań, do których została powołana. Dodatkowo będzie można wesprzeć Akademię poprzez wpłatę zorganizowaną na zrzutka.pl pod adresem: Wsparcie finansowe Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie | zrzutka.pl która uruchomiona zostanie w dniu koncertu i potrwa do 31 grudnia 2022 roku. Zrzutkę zorganizował samorząd studencki pod patronatem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Iga Skolimowska, studentka ostatniego roku studiów wiedzy
o teatrze, która firmuje tę zrzutkę swoim nazwiskiem wraz z koleżankami i kolegami, studentami Akademii biorą w sprawy w swoje ręce i chcą pomóc swojej uczelni, którą nazywają drugim domem. - W obliczu kryzysu gospodarczego i rosnących cen energii Akademia nie jest w stanie ponieść wszystkich bieżących kosztów związanych z eksploatacją przestrzeni, w której się uczymy. Przestrzeni, w której stawiamy swoje pierwsze kroki na scenie, ćwiczymy, uczymy się i zdajemy egzaminy. Przestrzeni, w której kształtuje się przyszłość polskiego teatru, filmu i kultury. Jako Przewodnicząca Samorządu doskonale widziałam, jaką tytaniczną pracę wykonują władze Akademii, aby cała ta sytuacja nie wpłynęła na jakość naszego kształcenia i bycia razem. Dzięki ich walce jesteśmy, uczymy się, kształtujemy przyszłość naszą i przyszłość polskiej kultury. We wrześniu, jako osoby studiujące, jako Samorząd, zapewniliśmy Rektora, że jesteśmy gotowi pomóc. Teraz jest ten moment! – mówi Iga Skolimowska założycielka zrzutki i studentka Akademii Teatralnej w Warszawie.

Zrzutka już uruchomiona, a wieczorny, wyjątkowy muzyczny spektakl „Artyści dla Akademii Teatralnej” poprowadzą: Joanna Kołaczkowska i Wojciech Malajkat. Radio Nowy Świat do udziału w koncercie zaprosiło wielu artystów, m.in. zaśpiewają: Bovska, Katarzyna Dąbrowska, Krystyna Janda, Natalia Kukulska, Kasia Lins, Magda Umer, Jan Młynarski, Adam Nowak, Dawid Tyszkowski, Kwiat Jabłoni.

Podczas koncertu usłyszymy również wypowiedzi wybitnych aktorek i aktorów, m.in. Magdę Cielecką, Magdalenę Popławską, Elizę Rycembel, Danutę Stenkę, Beatę Ścibakówną, Jana Englerta, Janusza Gajosa, Andrzeja Seweryna, Wiktora Zborowskiego, którym los uczelni artystycznych nie jest obojętny.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne