EN

22.11.2022, 16:40 Wersja do druku

Warszawa. Ojciec Sherlocka Holmesa i sekrety magii - Festiwal Polska w IMCE

„Wujaszek Wania” / fot. Klaudyna Schubert / mat. teatru


Między innymi obsypany nagrodami „Wujaszek Wania” Czechowa i „Duchy Conan Doyle’a” złożą się na tegoroczną odsłonę festiwalu Polska w IMCE.

Już 23 listopada w Teatrze IMKA na warszawskim Bemowie będzie można obejrzeć „Duchy Conan Doyle'a”. Barwny spektakl Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu prezentuje kulisy życia autora słynnego cyklu o Sherlocku Holmesie oraz Harry'ego Houdiniego, legendarnego magika i mistrza ucieczek.

Sztuka Mateusza Pakuły w reżyserii Paweła Świątka to przewrotna opowieść o nieprzewidywalnych duchowych wyborach, a jednocześnie znakomita teatralna zabawa z zaskakującym wszystkich finałem.

„Wujaszek Wania” z krakowskiego Teatru Ludowego w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej zdobył Grand Prix oraz cztery nagrody aktorskie na festiwalu Boska Komedia dla Jadwigi Lesiak (Niania Marina), Piotra Franasowicza (Astrow), Mai Pankiewicz (Sonia) i Piotra Pilitowskiego (Wania).

To wyraz uznania dla niesamowicie emocjonalnej zbiorowej kreacji zespołu Ludowego, o której międzynarodowe zobaczyło „spektakl zagrany z wielką szczerością”. Dodajmy, że Maja Pankiewicz otrzymała również Grand Prix 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz Nagrodę Publiczności.

IMKA pokaże spektakl dwa razy -14 i 15 grudnia.

Źródło:

Materiał nadesłany