EN

24.08.2022, 15:43 Wersja do druku

Warszawa. Nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium

Zanim Teatr Collegium Nobilium zaprosi widzów na nowe spektakle, pożegna się z kilkoma „starymi” tytułami. Będzie to ostatnia szansa, by je zobaczyć.

fot. mat. teatru

Czy pamiętacie Państwo Itakę?

Jest to międzypokoleniowy utwór multimedialny, efekt współpracy legendarnych aktorek i aktorów, m.in. Emilii Krakowskiej, Mai Komorowskiej, Barbary Krafftówny (występujących na nagraniach, które stanowią integralną część spektaklu) z uznanymi muzykami średniego pokolenia i studentami aktorstwa Akademii Teatralnej w Warszawie.

Integralną częścią projektu jest współpraca z mieszkańcami Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, którzy wzięli udział w nagraniach.

Historia opowiadana w „Itace” różni się od Homerowego pierwowzoru, jej akcja rozgrywa się bowiem już po śmierci Odyseusza. Wspólnie z Telemachem powtarzamy jego podróż opisaną w „Odysei”, ale – ze świadomością, że Odyseusza już nie ma – zadajemy sobie pytanie, kim tak naprawdę był.

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/itaka/

Gramy: 28 sierpnia, godz. 18.00 i 20.30

WSTĘP WOLNY

fot. mat. teatru

Kto jeszcze nie widział „Klubu” w reż. Weroniki Szczawińskiej?

We wrześniu zagramy ostatni set tego spektaklu! „Klub” zachwycił swoją siłą (a raczej siłą wszystkich twórczyń) polską publiczność. Był ważnym głosem młodych kobiet w dyskusji
o równouprawnieniu i przemocy, przede wszystkim w sferze kultury. Nie należy go przegapić!

Ta oparta na reportażu Matilday Voss Gustavsson opowieść, która nie dzieje się w Polsce, i nie rozgrywa się w środowisku teatralnym, i nie ma nic wspólnego ze szkołą teatralną, stała się z inicjatywy aktorek, studentek dyplomowego roku Akademii Teatralnej, punktem wyjścia do pracy nad spektaklem. Julia Biesiada, Julia Borkowska, Maria Kozłowska, Katarzyna Lis, Adrianna Malecka, Magdalena Sildatk, Bernadetta Statkiewicz, Monika Szufladowicz, Helena Urbańska, Emilia Walus zaprosiły do współpracy reżyserkę Weroniką Szczawińską.

Recenzje, informacje o twórczyniach: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/klub/

Gramy: 3-4 września, sala im. J. Kreczmara

Żegnamy również monodram „O czym myślą psy?” w reż. Krzysztofa Majchrzaka, a w wykonaniu Ignacego Martusewicza:

CZŁOWIEK uwikłany w ból i radość nieustannej wędrówki przez życie jest tym, co interesuje największych pisarzy, do których bez wątpienia należy Mikołaj Gogol. W ogniu politycznej dyskusji między tak zwaną “prawą i lewą stroną” pojawiły się rzeczy, które, na dobrą sprawę, poza dziennikarzami i politykami zupełnie nikogo nie obchodzą. Tak więc, szykując się na spotkanie z widzem staraliśmy się unikać tego rodzaju narracji, czyli tak zwanej “taniej współczesności”. Historia wykluczonego społecznie carskiego urzędnika Popryszczyna stała się nam bardzo bliska…

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/o-czym-mysla-psy/

Gramy: 9-10 września, AULA Akademii Teatralnej

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru! Już wkrótce informacje o nowej premierze!

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt.-pt.: 15.00-19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob.-niedz.: 15.00-17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

Źródło:

Materiał nadesłany