EN

16.06.2021, 11:37 Wersja do druku

Warszawa. Nowe CFP "Pamiętnika Teatralnego"

Redakcja „Pamiętnika Teatralnego” zaprasza do zgłaszania artykułów oraz recenzji książek teatrologicznych pasujących do profilu naukowego czasopisma przez cały rok.

Ogłaszamy także dwa nowe bloki tematyczne:

NEGOCJOWANIE GRANIC

W teatrze i widowiskach od wieków problematyzowane są szeroko rozumiane granice: kulturowe i językowe, społeczne, klasowe i genderowe, estetyczne i etyczne. Praktyki teatralne i performatywne służyły akcentowaniu, utrwalaniu i uszczelnianiu różnie pojmowanych granic albo ich kwestionowaniu, przesuwaniu czy demontażowi. Zapraszamy do krytycznej refleksji nad historycznymi i współczesnymi zjawiskami w dziedzinie teatru, widowisk i performansu, w których kategoria granicy odgrywa istotną rolę. Prosimy o nadsyłanie abstraktów (1500–2500 znaków; do abstraktu można też dołączyć zarys bibliografii) do 10 sierpnia 2021 na adres: pamię[email protected]. Pełne teksty (25000–40000 znaków) zgłaszać należy przez stronę internetową do 30 listopada 2021.

Więcej szczegółów: https://www.czasopisma.ispan.pl/.../pt/announcement/view/29

BIOGRAFIE ARTYSTÓW SCENICZNYCH W NOWYCH PERSPEKTYWACH – blok tematyczny pod redakcją gościnną Beth Holmgren (Duke University)

Biografia to jeden z najmniej zbadanych i najsłabiej opracowanych teoretycznie gatunków w kanonie literackim. Biografie artystów scenicznych najczęściej są szablonowe i dwubiegunowe: powtarzają przesadne zachwyty krytyków na temat występów gwiazdy i opisują skandale z życia prywatnego. Zapraszamy do refleksji nad innymi, bardziej analitycznymi i kontekstualnymi, ale wciąż angażującymi metodami pisania biografii aktorskich.

Prosimy o nadsyłanie abstraktów w języku polskim lub angielskim (3000 znaków; do abstraktu można też dołączyć zarys bibliografii) do 10 września 2021 na adres: [email protected]. Pełne teksty (25000–40000 znaków) zgłaszać należy przez stronę internetową do 30 grudnia 2021.

Więcej szczegółów: https://czasopisma.ispan.pl/index.../pt/announcement/view/30

Zachęcamy do rejestracji na stronie internetowej: https://www.czasopisma.ispan.pl/index.php/pt/index, a także do kontaktu z redakcją - nasz wspólny adres mailowy to: [email protected].

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

16.06.2021