EN
12.01.2022, 15:55 Wersja do druku

Warszawa. NIMiT ogłosił nabór wniosków do Programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 2022

Inne aktualności

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT) ogłosił nabór wniosków do Programu Wspieranie aktywności międzynarodowej 2022. Termin składania wniosków upływa 28 lutego - poinformowano w środę na stronie NIMiT.

Jak wyjaśniono, "głównym celem Programu Wspieranie aktywności międzynarodowej jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych artystów tańca oraz doskonalenie kadry pedagogicznej i badawczo-naukowej związanej z tańcem, poprzez wspieranie udziału polskich tancerzy, pedagogów, menedżerów, badaczy i krytyków tańca w międzynarodowych warsztatach, seminariach i szkoleniach odbywających się za granicą, także w trybie online, oraz wyjazdów na kwerendy naukowe albo przeprowadzenia kwerendy w formie zdalnej".

Za realizację programu odpowiadają: z-ca dyrektora NIMiT dr hab. Aleksandra Dziurosz, kierownik działu programowego w Departamencie Tańca NIMiT Maciej Seniw i koordynatorka programu Karolina Dziełak-Żakowska.

Budżet Programu Wspieranie aktywności międzynarodowej w 2022 r. wynosi 100 tys. zł brutto.

Wnioski o granty w maksymalnej wysokości 5 tys. zł składać mogą: artyści indywidualni prowadzący zawodową działalność artystyczną w dziedzinie tańca lub studenci tańca; krytycy, badacze, pedagodzy prowadzący działalność zawodową w dziedzinie tańca, oraz menedżerowie działający w dziedzinie tańca.

Więcej informacji o programie i jego regulamin znaleźć można na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Jak zaznaczono, "wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie za pomocą systemu Witkac w terminie do 28 lutego do północy".

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą oraz ogłoszenie wyników naboru nastąpi 21 marca, a "wnioskodawcy zakwalifikowanych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą mailową".

Wyjaśniono, że wyniki naboru zostaną również zamieszczone na stronie: nimit.pl.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne