EN

6.07.2021, 17:35 Wersja do druku

Warszawa. Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski

fot. M. Popowski / mat. Archiwum Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Nie żyje Jan Janga-Tomaszewski, aktor związany od 1997 r. z warszawskim Teatrem Ateneum. Miał 69 lat.

- Hej, Janku… Dziękujemy Ci za wszystko. Bracie, Przyjacielu, Kolego z Ateneum – tak aktora i kompozytora pożegnali koledzy i przyjaciele z zespołu Teatru Ateneum w Warszawie.

Jan Janga-Tomaszewski z Ateneum związany był od 1997 r., występował też na scenach warszawskich teatrów Dramatycznego i Powszechnego.

Jan Janga-Tomaszewski nie żyje

W ostatnich dniach media pisały o jego walce z rakiem płuca z przerzutem do mózgu. W leczeniu i trudnej sytuacji finansowej pomagał mu aktor Jacek Bończyk, który zorganizował w imieniu Jangi-Tomaszewskiego zbiórkę na serwisie Pomagam.pl.

"Stan Jana Jangi wyklucza go z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania. Jeśli dodam, że od blisko 2 lat nie miał możliwości zarobienia na życie w teatrze, filmie czy koncertach (tak jak niemal wszyscy artyści) – widać, że sytuacja finansowa walczącego z nowotworem Jana jest naprawdę trudna" – pisał Bończyk. W ciągu trzech dni z planowanych 30 tys. zł udało się na rzecz chorego aktora zebrać ponad 31 tys.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jan Janga-Tomaszewski nie żyje. Aktor ciężko chorował

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Górna

Data publikacji oryginału:

06.07.2021 14:38