Z przykrością informujemy, że 12 lutego w wieku 76 lat zmarł aktor Jerzy Słonka – czytamy na Facebooku Teatru Syrena w Warszawie.
Był związany m.in. z warszawskimi teatrami Dramatycznym, Popularnym i Komedia. W Syrenie Jerzy Słonka wystąpił w spektaklach „Momo” (reż. E. Pietrowiak), „Skazani na Shawhank” (reż. S. Chondrokostas) i „Frankenstein” (reż. B. Linda), był również Królem w granym cały czas „Kocie w butach” w reż. J. Bończyka.
Msza w intencji zmarłego zostanie odprawiona 19 lutego o godz. 10.30 w Parafii Świętych Wyznawców o. Rafała Kalinowskiego i br. Alberta Chmielowskiego przy ul. Gwiaździstej 17 w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 12:00 na Cmentarzu Północnym przy ul. K. Wóycikiego 14 w Warszawie.
Rodzinie, przyjaciołom i znajomym Pana Jerzego składamy kondolencje.
Zespół Teatru Syrena