EN

18.02.2022, 10:36 Wersja do druku

Warszawa. Natalia Przybysz o słowach i świetny spektakl o śmierci. Najważniejsze kulturalne wydarzenia

Natalia Przybysz będzie gościnią cyklu „Między słowami” w Big Book Cafe w Warszawie, Maria Peszek zaprasza na cykl koncertów w Polsce, a w Komunie Warszawa będzie można zobaczyć świetny spektakl o Bergmanie i umieraniu. Piszą Anna S. Dębowska i Łukasz Kamiński w „Gazecie Wyborczej”.

Natalia Przybysz w Big Book Cafe

Czy muzyka jest językiem? Czy słowa mają moc, a wyrazy bywają ostre niczym miecz? Na te i wiele innych pytań odpowie w piątek w Big Book Cafe Natalia Przybysz. To jedna z najważniejszych artystek na polskiej scenie muzycznej, mającej własny styl, ale otwartej na wyzwania, w których sięga muzyki alternatywnej, popowej, rockowej, soulowej. Jej najnowszy projekt to płyta i trasa koncertowa „Zaczynam się od miłości" oparte na autorskiej interpretacji niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory.

W piątek Przybysz będzie gościnią cyklu "Między słowami", czyli serii rozmów Anny Król z Big Book Cafe z artystami, poświęconym słowom i językowi. Wśród dotychczasowych gości cyklu byli m.in. Maria Peszek, Vienio, Leski, Matylda Damięcka, Radex Łukasiewicz. Spotkanie odbędzie się w Big Book Cafe, będzie też transmitowane na Facebooku BBC. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Natalia Przybysz o słowach i świetny spektakl o śmierci. Najważniejsze kulturalne wydarzenia

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna S. Dębowska, Łukasz Kamiński

Data publikacji oryginału:

18.02.2022

Wątki tematyczne