EN
22.03.2022, 11:51 Wersja do druku

Warszawa. Nagranie słuchowiska sztuki Juana Mayorgi w Instytucie Cervantesa

31 marca w Instytucie Cervantesa odbędzie się nagranie słuchowiska hiszpańskiej sztuki współczesnej autorstwa Juana Mayorgi z udziałem publiczności.

fot. Zosia Zija & Jacek Pióro

Co?

Nagranie słuchowiska hiszpańskiej sztuki współczesnej z udziałem publiczności! „Niewysłowiona czułość” (La lengua en pedazos) Juana Mayorgi w tłumaczeniu Grażyny Wojaczek zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w Polsce.

Kto?

Słuchowisko przygotuje Anna Skuratowicz, reżyserka i autorka scenariuszy spektakli radiowych, która zaprosiła do współpracy dwoje aktorów: Magdalenę Czerwińską i Mariusza Bonaszewskiego. Będzie można ich usłyszeć w rolach przyszłej świętej – Teresy z Ávili oraz Inkwizytora. Zapowiada się wyborny pojedynek na słowa – to specjalność Juana Mayorgi, który jest tłumaczony, wystawiany i doceniany na całym świecie, a za swoją sztukę otrzymał w 2013 roku Narodową Nagrodę Literacką (Premio Nacional de Literatura Dramática). 

Gdzie? 

Nagranie słuchowiska odbędzie się w Instytucie Cervantesa w Warszawie w czwartek 31 marca o godzinie 18.30. Wyłącznie w języku polskim. Wydarzenie towarzyszy wystawie „Odkryj Sefarad – świat Żydów sefardyjskich”. Kuratorką programu wydarzeń towarzyszących jest Kamila Łapicka, badaczka hiszpańskiego i polskiego teatru współczesnego.

Wstęp wolny po pobraniu wejściówki online: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/SluchowiskoMayorga

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne