EN

6.08.2021, 11:05 Wersja do druku

Warszawa. Nabór zgłoszeń do stypendiów artystycznych na 2022 r. od 15 sierpnia

Twórczynie i twórcy działający w Warszawie, jak co roku mają szansę na finansowe wsparcie od miasta. Już 15 sierpnia rozpocznie się nabór zgłoszeń do stypendiów artystycznych na rok 2022 - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy Monika Beuth-Lutyk.

Przypomniano, że "Warszawa od 2009 r. funduje stypendia artystyczne dla osób, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami". "Wsparcie przyznawane jest w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury" - napisano.

Stypendia przyznawane są na okres 6 lub 12 miesięcy. Zaznaczono, że "stypendia półroczne mogą być przyznane na pierwsze lub drugie półrocze, a okres ten określa osoba wnioskująca o stypendium".

"Stypendia pozwalają realizować pomysły artystyczne najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom i twórczyniom, zarówno tym z dorobkiem, jak i debiutującym. Projekty z różnych dziedzin współtworzą bogatą ofertę kulturalną stolicy" - powiedziała zastępczyni prezydenta Warszawy Aldona Machnowska-Góra, cytowana w informacji.

Jak zaznaczono, władze Warszawy "przeznaczyły dotąd na ten cel ponad 12 mln zł (na rok 2021 przyznano 52 stypendia o łącznej wysokości prawie 1,9 mln zł)".

"Twórcy, którzy otrzymali takie wsparcie podkreślają, że +daje to dużą wolność, pomaga skupić się na pracy twórczej, pobudza kreatywność, mobilizuje do działania+" - czytamy w przesłanej informacji.

Jak wyjaśniono, "zasady obecnego naboru są podobne jak przed rokiem: zgłoszenia przyjmowane będą od 15 sierpnia do 30 września, za pośrednictwem specjalnego formularza w Elektronicznym Systemie do Obsługi Stypendiów".

Szczegółowe informacje o stypendiach znaleźć można na stronie: stypendia.um.warszawa.pl.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne