EN
21.02.2022, 09:57 Wersja do druku

Warszawa. Nabór wniosków do programu dotacyjnego IAM „Kulturalne pomosty” na 2022 rok - do 11 marca

Instytut Adama Mickiewicza ogłosił nabór do programu dotacyjnego IAM „Kulturalne pomosty” na rok 2022. Wnioski można składać do 11 marca poprzez system Witkac.

Program jest prowadzony w ramach 3 Priorytetu Programu Wieloletniego Niepodległa "Projekty zagraniczne". Kierowany jest do podmiotów prawa polskiego: organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury (z wyłączeniem współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Dofinansowane mogą zostać wydarzenia kulturalne, przygotowane we współpracy z partnerami z 20 krajów, których wykaz znajduje się pod nazwą "Wytyczne programowe" pod adresem: https://iam.pl/sites/default/files/statyczne/wytyczne_programowe_2022.pdf.

IAM zaznaczył, że "konieczne jest potwierdzenie współpracy z partnerem zagranicznym na etapie składania wniosku". "Skan dokumentu potwierdzającego tę współpracę jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku" - wskazano.

Budżet programu wynosi 1 mln zł.

Program nie przewiduje refundacji kosztów, wydatki po stronie dofinansowania IAM będą uznawane od dnia decyzji o przyznaniu dofinansowania.

Nabór wniosków trwa do 11 marca, do godziny 23.59. Wnioski można składać poprzez system Witkac. W zakładce Konkursy na stronie www.witkac.pl znajduje się konkurs "Kulturalne pomosty 2022".

Szczegółowe informacje o programie, wraz z regulaminem, znajdują się pod adresem: https://iam.pl/pl/wsparcie-kultury/program-kulturalne-pomosty-2022.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne