EN
14.10.2021, 14:34 Wersja do druku

Warszawa. Musical mrożący krew w żyłach w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

„Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” mrożący krew w żyłach musical przedstawiający plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Najbliższe pokazy odbędą się 29 i 30 października o godz. 19.00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury/ Kino Praha.

fot. Marek Popowski

„Thrill me” to historia legendarnego duetu, tak zwanych „zabójców dreszczyku emocji”, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku.

Jest rok 1924, w Chicago powstaje plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. Jego autorami są Nathan Leopold i Richard Loeb –  pochodzący z dobrych domów studenci, nazwani później przez historię "The Thrill Killers".

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska prapremiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbyła się 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzyczny im. Jana Kiepury. 

 „Thrill me” w reżyserii Tadeusza Kabicza to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei. 

To doskonale wyśpiewana historia zbrodni w wykonaniu Marcina Januszkiewicza i Macieja Pawlaka – Laureatów  XV Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury oraz zwycięzców Musicalowych Nagród Widza za sezon 2020/2021. 

Zapraszamy!

29, 30 października, godz. 19.00

31 października, godz. 18.00

5, 6 listopada, godz. 19.00

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury/ Kino Praha

ul. Jagiellońska 24, Warszawa

[email protected]

mteatr.pl

Źródło:

Materiał nadesłany